Кому необхідно мати дозвіл на сезонну працю?

Дозволи на сезонну працю бувають різні.

 • Віза на сезонну працю потрібна для громадянина країни, щодо якої діє візовий режим, якщо його сезонна праця триває до 90 днів. Заяви на отримання візи на сезонну працю розглядає і ухвалює рішення представництво Фінляндії.

 • Сертифікат на сезонну працю потрібен для громадянина країни, щодо якої діє безвізовий режим, якщо його сезонна праця триває до 90 днів. Рішення щодо прохання про отримання сертифікату ухвалює Імміграційна служба.

 • Посвiдка на перебування для сезонної праці потрібна для особи, яка прибуває на роботу до Фінляндії на термін 3 - 9 місяців. Заяву на отримання посвідки на перебування необхідно подати до Імміграційної служби. Якщо тривалість сезонної праці становить 6 9 місяців, спочатку часткове рішення ухвалює Бюро праці й підприємницької діяльності.

Як подавати заяву на отримання дозволу на сезонну працю?

Подавайте заяву на отримання сертифікату на сезонну працю або посвідки на перебування для сезонної праці в Інтернеті в онлайн - сервісі Enter Finland. Це найшвидший і найзручніший спосіб подати заяву.

Якщо ви не маєте змоги користуватися інтернетом.

 • надішліть прохання про отримання сертифікату на сезонну працю разом з необхідними документами електронною поштою чи листом до Імміграційної служби.

 • подавайте заяву на отримання посвідки на перебування для сезонної праці до представництва Фінляндії за кордоном. Таку заяву ви не можете надсилати листом чи електронною поштою.

Чи може в сезонного працівника бути кілька працедавців?

- Так, може. Наприклад, ті, хто працює на збиранні ягід на фермі, можуть укладати трудову угоду з кількома різними підприємствами ще до початку праці.

Якщо ви маєте намір виконувати роботу для кількох працедавців, при поданні заяви нaдaй - те інформацію про кожного з них.

Але в разі, якщо сезонна праця очевидно припадає на різні часові періоди ( понад 90 діб ), ви повинні подати нову заяву на отримання сертифікату на сезонну працю.

Що я можу зробити, якщо сезон збирання врожаю починається раніше чи пізніше, ніж передбачалося?

Передбачити початок сезону збирання врожаю буває важко, а тому зв'яжіться з працедавцем і домовтеся з ним, коли варто подавати заяву. Працедавець у Фінляндії найліпше може оцінити, коли почнеться сезон збирання врожаю.

Чи повинен працедавець платити щонайменше мінімальну зарплату відповідно до колективної угоди?

 • Так, Сезонний працівник, який прибуває до Фінляндії на сезонну працю, повинен заробляти цієї працею достатньо засобів для проживання. Зарплату потрібно сплачувати за виконану працю відповідно до колективної угоди.

 • Працедавець повинен забезпечити працівника такою кількістю робочих годин, щоб передбачена колективною угодою погодинна зарплата. помножена на кількість робочих годин, становила щонайменше 1211 євро на місяць.

Яка інформація для заяви потрібна від працедавця?

Працедавець завжди повинен заповнити в заяві щодо сезонної праці форму ТҮ6_plus. B формі є запитання щодо основної інформації про працедавця, працівника і умови праці.

Знайти форму можна в сервісі « Enter Finland ». Працедавцю теж бажано користуватися сервісом «Enter Finland».

Які документи мені потрібно додати до заяви, коли я подаю прохання про отримання сертифікату на сезонну працю?

Вам потрібні для заяви

 • кольорова копія тих сторінок вашого паспорта, де є персональні відомості, а також записи й позначки

 • заповнена працедавцем форма TY6_plus

 • копія квитанції про сплату вартості розгляду заяви

Якщо ви маєте намір виконувати роботу для кількох працедавців, інформацію і додатки треба надати про кожного працедавця.

Що означає те, що заявник повинен мати належну оселю?

Працівник повинен мати належну оселю. Слід повідомити адресу оселі. Якщо оселю влаштовує працедавець, про це має бути повідомлено в заяві.

Коли я отримаю інформацію про розгляд заяви?

Якщо ви оформили заяву в « Enter Finland », ви можете стежити за етапами розгляду заяви в цьому сервісі.

Всі заяви, пов'язані з сезонною працею, завжди йдуть на розгляд терміново. Термін розгляду може бути різним залежно від періоду сезонної праці й кількості отриманих заяв.

В законі про сезонну працю прописано максимальний термін розгляду, який становить 90 діб.

Я маю посвідку на перебування в іншій країні ЄС, чи можу я подавати заяву на отримання сертифікату на сезонну працю?

Ні, не можете. Ви можете виконувати сезонну працю, але в такому разі подавайте звичайну заяву на перебування на підставі праці.

Як сплатити вартість розгляду заяви щодо сезонної праці?

Ви можете сплатити вартість розгляду заяви різними способами:

Сертифікат на сезонну працю:

 • Безготівковим розрахунком безпосередньо на рахунок Імміграційної служби H5050000121502982 або в онлайн - сервісі « Enter Finland ». Додайте квитанцію про сплату до заяви в « Enter Finland ». У квитанції мають бути зазначені прізвище та ім ' я свої та працедавця. Додайте до заяви копію квитанції про сплату і тоді, коли подаєте заяву в паперовій формі.

Посвiдка на перебування для сезонної праці:

 • В онлайн - сервісі « Enter Finland » найпоширенішими кредитними картками або через фінський інтернет - банкінг.

 • В представництві, коли ви проходитимете ідентифікацію особи після заповнення заяви на отримання посвідки на перебування для сезонної праці.

Я працюю фрилансером на сезонних роботах у Фінляндії. Чи можу я отримати сертифікат на сезонну працю або посвідку на перебування для сезонної праці?

Ви не можете подавати заяву на отримання посвідки на перебування для сезонної праці, якщо ви не маєте трудової угоди з працедавцем у Фінляндії. Сертифікат на сезонну працю або посвідка на перебування для сезонної праці передбачає трудову угоду між працівником і працедавцем. Щоб ви могли працювати фрилансером у Фінляндії, подавайте заяву на отримання посвідки на перебування для підприємницької діяльності

Де знайти інструкції українською та російською мовами?

Інструкції щодо сезонної праці написано фінською, шведською й англійською мовами. Інструкції, зазначені нижче, перекладено також українською та російською мовами.

 • Поширені питання про сезонну працю.

 • Пам ' ятка для сезонного працівника українською та російською мовами.

 • Інструкція українською та російською мовами щодо оформлення в онлайн - сервісі « Enter Finland » заяви на отримання сертифікату на сезонну працю.

Пам'ятка для сезонного працівника

Якщо ви прибуваєте на сезонну працю до Фінляндії не з країн ЄС, вам необхідно отримати на неї дозвіл. Вашою працею може бути, наприклад, збирання ягід улітку чи праця на фермі.

Подавайте заяву відповідно до тривалості вашого перебування в Фінляндії на сезонній роботі

Для тих, хто прибуває на роботу на термін до трьох місяців:

 • Якщо ви прибуваєте з країни, щодо якої діє безвізовий режим, подайте заяву до Імміграційної служби на отримання сертифікату на сезонну працю.

 • Якщо ви прибуваєте з країни, щодо якої діє візовий режим, подайте заяву до представництва Фінляндії на отримання візи на сезонну працю.

Для тих, хто прибуває на роботу на термін 3 - 6 місяців:

 • Подайте заяву на отримання посвідки на перебування для сезонної праці.

 • Оформіть заяву в онлайн - сервісі « Enter Finland » і пройдіть ідентифікацію особи за кордоном у представництві Фінляндії.

Для тих, хто прибуває на роботу на термін 6 - 9 місяців:

 • Подайте заяву на отримання посвідки на перебуваня для сезонної праці.

 • Оформіть заяву в онлайн - сервісі « Enter Finland » і пройдіть ідентифікацію особи за кордоном у представництві Фінляндії. Якщо ви не маєте змоги подати заяву онлайн, подайте в представництво заяву в паперовому вигляді.

 • Вирішення питання відбувається в дві стадії: спочатку часткове рішення ухвалює Бюро праці й підприємницької діяльності, а після того Імміграційна служба розг лядає заяву і ухвалює остаточне рішення.

>

Вам не потрібні посвідка чи сертифікат на сезонну працю, якщо ви громадянин країни ЄС, Ісландії, Норвегії, Ліхтенштейну чи Швейцарії.

Оформлення заяви в онлайн - сервісі «Enter Finland»

Подайте заяву в «Enter Finland» на отримання посвідки на перебування для сезонної праці або сертифікату на сезонну працю.

Коли ви оформляєте заяву в «Enter Finland»

 • сервіс скерує вас на подання відповідної заяви.

 • сервіс полічить на підставі наданої вами інформації, скільки часу ви виконували сезонну працю впродовж 12 місяців. Тривалість сезонної праці може становити не більш як 9 місяців.

 • для прохання про отримання сертифікату на сезонну працю вам не треба окремо проходити ідентифікацію особи в представництві Фінляндії.

Працедавець теж може створити акаунт у « Enter Finland ». Ви можете дати дозвіл працедавцю користуватися сервісом у справах, пов'язаних з вашою посвідкою на перебування для сезонної праці. Працедавець може, скажімо, додати документи до вашої заяви.

Якщо ви не маєте змоги користуватися онлайн - сервісом, ви можете подати заяву в паперовому вигляді.

Перевірте, чи всі документи ви додали до заяви

Якщо в вашій заяві надано недостатньо інформації, розгляд її може затриматися. Отже, до того, як подавати заяву, уважно прочитайте інструкції і перевірте, чи всі документи додано до заяви.

Пам'ятайте також, що

 • працедавець завжди повинен заповнити в заяві щодо сезонної праці форму ТҮ6 _ plus. В формі є запитання щодо основної інформації про працедавця, працівника і умови праці.

 • необхідно сплатити вартість розгляду заяви.

Ви можете стежити за етапами розгляду заяви в « Enter Finland » і на нашому сайті.

Ви можете стежити за етапами розгляду заяви в «Enter Finland».

Ви можете стежити за просуванням розгляду і на сайті Імміграційної служби. У час напливу заяв ми оновлюємо інформацію про ситуацію з чергою щотижня.

У вас виникли запитання? Читайте поширені запитання

На сайті migri.fi ви знайдете відповідь на більшість запитань, пов'язаних із сезонними роботами.

Ми зібрали на нашому сайті відповіді на найпоширеніші запитання фінською, шведською, англійською, українською та російською мовами.