Відвідуючи незнайому країну з туристичним візитом, хочеться познайомитися з новою культурою якнайкраще. Що може краще всього наблизити іноземця до життя місцевих? Правильно, автентична кухня країни. У Чехії досить ресторанів з колоритною народною кухнею, також в Республіці багато міжнародних мережевих закладів громадського харчування. Потрібно сказати, що таке харчування-задоволення не з дешевих.

Якщо ви приїхали в Чеську Республіку по роботі на тривалий термін, або знімаєте житло і вирішили готувати для себе самостійно, то потрібно знати про місцеві цінах заздалегідь. Це дозволить розуміти, яку суму щомісяця потрібно буде виділяти на продукти харчування, і порівнювати суму до своїх можливостей.

Споживчий кошик в Чеській Республіці-ціна.
Існує певний список продуктів, які присутні в нашому щоденному раціоні. Ціни на стандартну споживчу корзину в Чехії такі (1 доллар≈23 CZK):

Молоко-22 CZK / л
Хліб-23 CZK / л
Яйця-40 CZK / 10 шт,
Вода-28 CZK / л
Крупи-від 20 CZK / кг
Макарони-від 20 CZK / 0,5 кг
Овочі-від 17 CZK / кг
Фрукти-від 13 CZK / кг
М’ясо-від 60 CZK / кг курки, від 140 CZK / кг свинини
Риба-від 180 CZK / кг
Масло слів.-від 30 CZK / пачку
Чай, кава-від 12 CZK / пачку
Середня заробітна плата в Чехії становить 32 з невеликим тисячі крон. Місцеві зазвичай витрачають на продукти харчування близько половини заробленого.

В Республіці поширена послуга доставки продуктів додому. Можна вибрати відповідний супермаркет, підібрати потрібні продукти, і вам доставлять їх прямо в квартиру. Коштує така послуга від 50 CZK.

Важливо також враховувати споживчий податок на деяку продукцію і ПДВ, що діють в Республіці.

Споживчий податок в Чеській Республіці.
Таким видом податку оподатковуються алкоголь і сигарети. У Чехії податок на тютюнові вироби становить 75% від вартості пачки. Настільки високе оподаткування такої продукції пов’язано з турботою уряду про здоров’я своїх громадян.

ПДВ в Чехії.
Податок на додану вартість в Чеській Республіці високий. Порогова ставка ПДВ, яка безпосередньо впливає на кінцеву вартість товарів становить 15% від вартості. У більшості країн податок становить до 10%.

Що незвичного в Чеському щоденному меню для українців?
Тут не зустріти звичної нам вареної ковбаси. Замість неї можна купити салямі або бекон. У супермаркетах і магазинах неможливо знайти карасів і коропів. З риби тут є дорадо, лосось. М’ясо місцеві жителі рекомендують купувати не в супермаркеті, а на ринках-там воно має кращу якість. У магазинах відсутній також гречана крупа, яку так звикли їсти українці. Молочна продукція в Чехії не схожа на українську, тут вона більш нейтрального смаку, меншої жирності або з фруктовими добавками.

Більшість звичних для нас продуктів можна знайти в українських магазинах в Чехії. Однак, вартість такої їжі буде значно вище “місцевих” продуктів. Більш того, такі товари везуть не з України, а з-за кордону.

Ціни в ресторанах Чехії.
Якщо готувати самостійно вам не хочеться, і ви все ж вирішили відвідати місцеві ресторани, потрібно знати про вартість середнього чека в закладах громадського харчування в країні.

Середній рахунок в ресторані для туристів складе близько 450 CZK. У закладі для місцевих, про які можна дізнатися з мережі або за допомогою “сарафанного радіо”, можна поїсти на 180 CZK. Чашка кави в закладі буде коштувати майже 60 CZK.

Харчуватися в ресторані, або готувати для себе самому-кожен вирішує для себе. У Чеській Республіці багато смачних місцевих продуктів харчування, які обов’язково варто спробувати. Це можна зробити як самостійно, так і в закладі громадського харчування.