Приїжджаючи в нову країну з метою заробити або оглянути місцеві визначні пам’ятки, люди в першу чергу починають пошуки житла. Чехія-популярний туристичний напрям, також Республіка користується попитом у українських заробітчан. Щорічно сюди приїжджають десятки тисяч іноземців і всім потрібно десь зупинитися на певний термін.

Найчастіше заробітчанам надає місце для проживання сам роботодавець, але нерідкі випадки, коли житло доводиться шукати самостійно.

Незалежно від того, з якою метою ви прибули в Чеську Республіку, житло в країні можна знайти двома способами: самостійно і через ріелторів.

Самостійний пошук житла в Чехії.
Самостійно знайти місце для ночівлі в Чеській Республіці можна за допомогою місцевих сайтів. Допоможуть також дошки оголошень. Однак, будьте готові до того, що для самостійного пошуку житла, вам знадобиться вільне володіння чеською мовою. Пошук житла без посередників допоможе заощадити кошти.

Якщо ви все ж зважилися на те, щоб знайти житло власними силами, приготуйтеся до поїздки заздалегідь. Можна скористатися сайтами для пошуку житла за кордоном.

Знайти житло в Чеській Республіці через ріелторську фірму.
Цей варіант менш енерговитратний. Вам потрібно лише знайти надійну ріелторську фірму і скористатися її послугами. Місцеві фахівці з нерухомості підберуть житло, виходячи з ваших потреб і бажань. Пам’ятайте, за послуги ріелтора зазвичай потрібно заплатити комісію в розмірі 100% від місячної оплати житла. Так що, це недешевий варіант.

Яке житло можна орендувати в Чехії?
В Чеській Республіці можна знайти пропозиції по оренді наступної житлової площі:

Квартира.
Апартаменти.
Кімната.
Оренда квартири підходить для довгострокових цілей поїздки. Звичайно, існую і пропозиції подобової оренди квартир. За орендоване житло, крім комісії ріелтору (якщо ви користувалися його послугами), доведеться заплатити страховку в розмірі місячної суми оплати за оренду. Даний застава повертається при переїзді з житла. Процедура оренди квартири в Чехії схожа на аналогічну в Україні: орендодавець не вимагає додаткових документів (страховка, довідка про доходи).

Зняти апартаменти в Чехії-дорожча послуга. Апартаменти-це квартира, в вартість оренди якої включені послуги, подібні готельним. Це буде найбільш зручним варіантом для проживання з сім’єю.

Кімнату найчастіше орендують заробітчани або студенти. Це найбільш бюджетний варіант житла в Чеській Республіці. Якщо ви приїжджаєте на невеликий термін поодинці або житло вам потрібно тільки для того, щоб відпочити між робочими змінами, то оренда кімнати вам підходить.

Ціни на житло в Чеській Республіці?
Середня ціна за однокімнатну квартиру в Празі буде близько 350 євро на місяць. До цієї суми потрібно додати вартість комунальних послуг (близько 120 євро на двох), які зазвичай не включені у вартість житла.

На що варто звернути увагу при оренді житла в Чехії?
Перш ніж приймати орендоване житло в подальше користування, уважно вивчіть його. Огляньте всі можливі слабкі місця (сантехніка, побутова техніка). Переконайтеся, що все працює справно.

Обов’язково укладайте договір про оренду житла (якщо це квартира, або апартаменти). Це допоможе уникнути труднощів в подальшому і убезпечить вас від несподіваних сюрпризів у вигляді раптового виселення або підвищення вартості оренди.