“Модра карта” в Чехії: для чого потрібна і як отримати.
“Модра карта” / “Синя карта” – один з різновидів тимчасової посвідки на проживання. Синю карту видають іноземцям, які приїжджають в країни ЄС по роботі. Плануючи їхати на заробітки в Чехію, доведеться оформити “Модра карту”. Документ дозволяє працювати, жити, переміщатися по Чехії та інших країн Євросоюзу. Уряд країни видає карту не кожному. Ми зібрали докладну інформацію про особливості документа, процедуру отримання, вимоги до претендента.

Інструкція для оформлення “Блакитної карти” Чеської Республіки.
Крок №1. Знайти роботу.
Потрібно знайти підходящу посаду, об’єктивно порівнюючи особисті професійні навички до вимог потенційного роботодавця. Вільні посади мають на увазі, в Чехії здобувача знайти не вдається, тому привертають робочу силу з інших країн. Знайти перелік, підібрати вакансію можна в інтернеті (реєстр вакансій для кандидатів з “Синьої картою”).

Крок №2. Налагодити контакт з роботодавцем.
Для оформлення запиту на отримання “Модра карти”, потрібно докласти до документів підписаний трудовий договір. Потрібно зв’язатися з роботодавцем, він надасть документ.

Крок №3. Зібрати документи.
Для подачі заявки знадобиться перелік документів:

Заява на видачу карти. Можна заповнити на комп’ютері, можна від руки, обов’язково з рукописним підписом.

Закордонний паспорт. Перевірте термін дії документа. Повинен бути дійсний до кінця трудового договору + три місяці.

2 фотографії.

Документи кваліфікації. Знадобиться оригінал диплома та завірений переклад на чеську мову.

Житло. Доведеться підтвердити, що на час роботи не будете ночувати на вулиці. Подбайте про наявність договору про оренду, наприклад.

Трудовий договір. Підписаний на термін не менше одного року.

Довідка про несудимість.

Страховий поліс.

Якщо ваша робота передбачає окреме регулювання (частіше медичні спеціальності), потрібно документ про дотримання умов для виконання трудової діяльності відповідно до посади.

Після подачі необхідних документів потрібно чекати відповіді представництва. Середній термін очікування-2 місяці. Якщо отримання “Блакитної карти” схвалять, протягом трьох днів після в’їзду на територію Чеської Республіки можна отримати документ.

За “Модра карту” доведеться заплатити 2500 чеських крон.

Враховуйте, за офіційний переклад документів теж потрібно заплатити 600 крон 1000 крон- розгляд запиту на отримання карти.

Особливості “Модра карти”, які потрібно врахувати перед початком оформлення документа.
Гроші.
“Блакитна карта” дозволяє здобувачеві розраховувати на зарплату мінімум в 1,5 рази вище середньої по країні.

Освіта.
Для отримання карти у претендента має бути закінчена вища / вищу спеціальну освіту (термін навчання не менше 3-х років).

Термін.
Видається терміном на три місяці більше тривалості трудового договору, але не більше ніж два роки. Закінчується строк дії-продовжуєте карту.

Вимоги до роботодавця для отримання вами виду на проживання в Чехії і ЄС.
Роботодавець, який приймає іноземного іммігранта на роботу:

Замикає контракт на посаду, що вимагає документ кваліфікації (диплом про вищу / освіту молодшого спеціаліста освіту).

Зобов’язується сплачувати податки на працівника (не менше 280 тисяч крон на рік).

Чи понесе витрати за людину, якщо його звільнять.

Якщо відмовлять?
Відмовити в отриманні “Блакитної карти” можуть в двох випадках: людині не можна в’їжджати в країни Шенгену / він становить небезпеку для країни, обраної вакансії не виявилося в реєстрі / роботодавця підозрюють в шахрайських діях.

Поставтеся до процедури оформлення документів для в’їзду до Чехії з відповідальністю. Краще з першого разу зробити все грамотно і правильно, ніж витрачати свій час на виправлення недоліків.