Фінляндія – невелика північна країна з населенням в 5,5 млн чоловік. Тут найкраща в світі шкільна система. Вища освіта надається безкоштовно всім, включаючи іноземців. Держава виділяє колосальні кошти на соціальні потреби: пенсії, базовий дохід. Багато іммігрантів гідно живуть на одну допомогу.

У Фінляндії хороші зарплати, але високі ціни. Країна знаходиться на четвертому місці за вартістю життя в Євросоюзі. Це обумовлено продуктовим ПДВ в розмірі 14%. В середньому по Європі прибутковий податок на продукти становить 5,7% (у Данії – 25%, Ірландії – 0%).

Оренда і комунальні платежі
Середня вартість оренди в найбільших містах варіюється від 500 (Лахті) до 970 € (Гельсінкі) для центральних районів, і від 350 до 740 € для спальних.

Комунальні платежі нижче, ніж в сусідній Норвегії. Якщо порівнювати з Україною, вони трохи вище. Жителі однокімнатних квартир платять за газ, тепло, воду, сміття і електрику в середньому 60 євро. Власники трійок і приватних будинків – 140 євро.

Вартість квадратного метра житла
Північноєвропейська житлова нерухомість коштує дорого. Фінляндія не виняток. Середня ціна по країні – 2500 € за м2. У великих містах вона вище:

Оулу – 3000 (центр міста).
Турку – 3160.
Еспоо – 4750.
Гельсінкі – 6780.
Спальні райони дешевше, крім Вантаа. Там просять 3200 € за м2 проти 2690 € за м2 в центрі міста.

Іпотечне кредитування надається на вигідних умовах. Середня процентна ставка по країні – 1,5-2%.

Оплата праці
Фіни відстають по середньомісячним доходам від норвежців, данців, а заробляють на рівні німців і шведів. Економіка стабільна, платять вчасно. Держава зацікавлена ​​в залученні кваліфікованих кадрів з-за кордону.

На початок 2018 року середня зарплата в Фінляндії після сплати податків склав 2200 євро. У Гельсінкі – на 200 євро більше.

Продукти харчування
У Фінляндії дорога їжа. Ціни за кілограм або літр стають неприємним сюрпризом не тільки для українців, а й жителів більш благополучних країн:

Фрукти, овочі (банани, яблука, апельсини, мандарини, цибуля) – 1,3-1,8 €.
Помідори – 2,5-3 €.
Огірки – в середньому 4 €.
Картопля – до 1 €.
Виноград без кісточок – 7-8 €.
Молоко – до 1 €.
Сир – 5-6 €.
Яловичина – 14 €.
Рибне філе – 13-16 €.
Свинячий окіст – 9-10 €.
Витрати на проживання
Автомобільна страховка коштує 500-600 євро в рік. Літр бензину – 1,46 євро. На громадський транспорт йде до 53 євро в місяць, але можна заощадити, купивши проїзний. Середня вартість таксі – 25 євро.

Ціна за інтернет становить 19-20 євро. Одна хвилина розмови по мобільному телефону обійдеться в 0,07 євро.

Особливості життя в Фінляндії
Місцеве населення поводиться дуже стримано, але відноситься доброзичливо до кожного незалежно від того, звідки він родом. На вулицях завжди дуже чисто. Сміття розкиданий тільки після великих свят, але його швидко прибирають.

Фіни дуже піклуються про екологію, цінують природу, люблять тварин. У країні більше 187 тисяч озер, тому тут є на що подивитися.

До числа недоліків Фінляндії відноситься суворий клімат. Середня температура на півдні не піднімається вище 16 ° С.

Вивчити фінський мову досить складно, але нагородою за докладені зусилля стане запрошення на високооплачувану роботу. Багато місцевих відмінно говорять англійською. Це передбачено шкільною програмою.

Більше 80% фінів знаходять престижну роботу по знайомству. Тому на найвищі зарплати можуть розраховувати тільки дійсно незамінні іноземні фахівці. Незатребуваними залишаються вакансії для некваліфікованих працівників. Тому багато українців приїжджають сюди на сезонні роботи.