Як повідомляється, з Таїланду на роботу до Фінляндії не приїдуть тисячі збирачів ягід. За прогнозами екпертів, сотні тисяч кілограмів ягід залишаться в лісі. За даними Міністерства зайнятості та економіки, минулого літа в Фінляндію з Таїланду прибуло 2500 збирачів, а в цьому році їх кількість збільшилася на 500 осіб, а потім прийшов Коронавірус. Компанії, які купують і переробні лісові ягоди в Фінляндії, повідомили, що для збору ягід в цьому році знадобиться не менше 6000 збирачів.

З 2005 року більшість збирачів диких ягід приїжджають з Таїланду. Приблизно від 2500 до 4300 осіб щорічно. Крім них ягоди в лісі збирають і представники інших країн: українці, росіяни, поляки.

Дане питання ще перебуває на розгляді в Фінляндії, проте до цих пір не було отримано дозвіл від Таїланду. З точки зору фінської ягідної галузі, ситуація тривожна, якщо не сказати катастрофічна. Тайські збирачі збирають більшу частину врожаю ягід Фінляндії щороку.

На півдні вже почався збір урожай ягід. На півночі вони дозрівають трохи пізніше. У заробітчан зараз зовсім немає часу, щоб приступити до збору ягід на півдні країни. Однак, якщо Таїланд змінить свою політику і дозволить збирачам відправитися на заробітки до Фінляндії, то вони встигнуть допомогти в зборі лісових ягід у північних регіонах країни. Але поки політика не змінюється.

Деякі збирачі, в тому числі і українці, які працюють на полуничних полях, можуть бути задіяні на зборі лісових ягід, але вони не врятують ситуацію.

В останні роки стало відомо, що фіни люблять їсти ягоди. Однак фіни не збирають їх, вважаючи за краще платити заробітчанам за збір лісових ягід. Тепер, коли до Фінляндії не пускають працівників з-за короновіруса, то ягоди можуть гнити в лісі.