Почнемо з того, чому так багато наших співвітчизників починає шукати легальну роботу за кордоном. Нелегалів часто обманюють. Їм завжди платять менше, ніж тим, хто трудиться офіційно, не забезпечують належних умов праці. Вони постійно перебувають у стані стресу, так як ризикують піддатися депортації.

Що дає легальне працевлаштування
Гідний заробіток.
Соціальну безпеку. На іноземних працівників поширюються страхування та інші види захисту, які так важливі в чужій країні.
Кар’єрне зростання з перспективою отримання громадянства.
Гідні умови праці, якісний інвентар.
Відсутність проблем з законодавством. Немає ризику назавжди втратити офіційний доступ на територію держави.
Позбавляємося від ілюзій
Багато хто переконаний, що зможуть знайти легальну роботу самостійно. Це неможливо, адже в більшості держав не можна працювати за туристичною чи гостьовою візою. Щоб оформити робочу, будуть потрібні запрошення і договір від роботодавця. Дозвіл на роботу можна отримати в посольстві або через міграційну службу країни працевлаштування.

Хочете офіційно працювати за кордоном? Почніть займатися підготовкою вже в Україні.

Як знайти легальну роботу за кордоном
Кращий, найдешевший і найбільш безпечний спосіб пошуку роботи – скористатися своїми зв’язками. У вас є знайомі, родичі або друзі, які офіційно працюють за кордоном або ведуть свій бізнес? Зверніться до них. В такому випадку ви отримаєте запрошення, договір і займетеся оформленням документації. Після приїзду в іншу країну вас чекатимуть робоче місце, страховка, проживання.

Але така перевага є у меншості здобувачів, які прийняли рішення працювати за кордоном. Іншим залишаються два способи:

Шукати роботу самостійно.
Звернутися до посередника.
Працевлаштування без сторонньої допомоги
Ось мінімальні вимоги для людини, яка хоче самостійно знайти роботу за кордоном.

Знання мови
Домовлятися з роботодавцем доведеться самостійно. Чим вище рівень володіння мовою, тим простіше вести переговори, шукати вакансії на закордонних сайтах. Якщо ви не вмієте говорити англійською або мовою країни, куди плануєте вирушити, знайти високооплачувану роботу і претендувати на громадянство практично неможливо.

Знання особливостей місцевого трудового і податкового законодавства
Перебуваючи за кордоном, ви можете зіткнутися з шахраями і аферистами. Розуміння юридичних норм допоможе уникнути ризиків. Ретельно вивчіть договір. Переконайтеся, що він відповідає законодавству країни, де ви хочете працювати.

Уміння презентувати себе
Це потрібно тільки кваліфікованим кадрам, які претендують на постійні високооплачувані вакансії. Якщо ви належите до їх числа, спробуйте переконати потенційного роботодавця в тому, що ви набагато краще за інших претендентів.

На все це потрібен час. Вам належить вивчити багато інформації, аналізувати пропозиції в Мережі і зв’язуватися з кожним наймачем, умови якого відповідають вашим очікуванням. Ви не зіштовхнетеся з шахраями серед посередників, заплатите тільки за оформлення документів, дорогу, харчування та проживання.

Вибір посередника
Цей спосіб підходить тим, хто хоче знайти сезонну роботу або зайняти вакансію на заводі, в промисловій, будівельній сфері. Вам запропонують працевлаштування, допоможуть оформити документи, підтримають по приїзді. Оплата послуг надійних агентств компенсується за тиждень роботи. Головне – зробити правильний вибір.

Чотири ознаки надійного посередника
Робота на підставі договору, де детально описані умови праці, аспекти проживання, зобов’язання сторін, розмір і способи оплати.
Оформлення візи або сертифіката на право роботи. Якщо вам пропонують зробити туристичну або гостьову візу, перед вами шахраї.
Час роботи на ринку.
Наявність офісу. Добре, якщо у агентства є сайт з актуальних, грамотно написаним контентом і відгуками. Підвищене значення має позитивна інформація в соціальних мережах, на сторінках незалежних джерел.
Відповідальний посередник запропонує послуги перекладача. Це дуже допомагає тим, хто не володіє мовою і хоче отримати тимчасове працевлаштування.