У Фінляндії дуже насичений ринок праці. Але знайти постійну високооплачувану за тамтешніми мірками роботу складно навіть корінним жителям. Більше 80% влаштовується по знайомству. У країні більше володарів диплома про вищу освіту, ніж гідних вакансій.

Але фінський бізнес відчуває дефіцит в низькокваліфікованих і сезонних робітників, наприклад, які займаються збиранням врожаю. Тут зацікавлені в досвідчених будівельників і фахівців IT-сфери.

Зрозуміти, чому місцеві не хочуть працювати на фермах, просто. Фінляндія – одна з найдорожчих країн для проживання навіть в межах ЄС. Кілограм помідорів коштує 6 €, проїзд в громадському транспорті – 3-4 €, оренда житла у великих містах досягає 800 € і вище. При цьому збирач врожаю отримує до 1000-1500 €. До того ж сезонні роботи не дають постійний заробіток.

Але українцям підходять такі умови. Вони можуть розраховувати на організацію проживання від наймача за прийнятною ціною.

З чого почати пошук роботи в Фінляндії
Працевлаштуванням можна зайнятися самостійно і через агентство. Якщо ви виберете перший варіант, почніть зі спеціалізованих сайтів. Зараз їх багато. Вони рясніють вакансіями для сезонних робітників від висадки розсади навесні до чистки снігу взимку.

Вас зацікавило конкретна пропозиція? Зв’яжіться з потенційним роботодавцем. Але щоб обговорити умови співпраці і проживання, ви повинні добре знати англійську.

Серед фінів є ті, хто наймає робітників в обхід Міграційної служби. Вони платять готівкою, так як хочуть уникнути оподаткування. Такий варіант працевлаштування краще виключити відразу. Це обумовлено ризиком депортації і заборони на в’їзд.

Звертайте увагу на роботодавців, які пропонують укласти трудовий договір. Вони займаються оформленням запрошення самостійно. Від вас буде потрібно тільки робоча віза (C3). Для сезонної роботи не потрібен дозвіл на проживання. Якщо у вас біометричний паспорт, достатньо оформити сертифікат на трудову діяльність.

Головна складність самостійного пошуку роботи – відсутність знання мови. В такому випадку у вас не вийде домовитися з наймачем.

Ще одна проблема – неблагонадійні роботодавці. Вам доведеться самостійно переконатися в сумлінності того, хто повинен надати працевлаштування та житло. Можна звернутися до знайомих, які проживають на території Фінляндії або тим, хто вже їздив на сезонні роботи. У цьому випадку буде хоч якась впевненість в тому, що все закінчиться благополучно.

Пошук роботи через агентство
Даний спосіб теж має багато підводних каменів. Основне джерело заробітку агентств – оплата послуг до відправки до місця роботи. Вони допомагають оформити документи, пропонують перевірених роботодавців, надають допомогу в спілкуванні з наймачем, в тому числі надають послуги перекладача. Але серед них є шахраї, сприяння яких – фікція. Вони беруть гроші і не надають підтримку. У кращому випадку ви опинитеся в Фінляндії без контактів і місця роботи, в гіршому – не зможете виїхати з України.

Тому важливо приділити підвищену увагу вибору агентства. Правила прості:

Тривалий термін роботи.
Часткова оплата послуг (аванс повинен бути невеликим).
Позитивні відгуки клієнтів, в тому числі на незалежних сайтах.
Бажано зв’язатися з тими, хто вже користувався послугами обраного вами агентства. Вони розкажуть про особливості співпраці. Це допоможе прийняти правильне рішення.

Розглядаючи варіанти посередницьких послуг, переконайтеся, що вони передбачають підтримку на території Фінляндії. Професіонали дають своїм клієнтам роботу, контролюють умови проживання, якість інвентарю і надають вичерпні консультації.