Ті, хто шукає роботу за кордоном через посередників, часто стикається з шахраями , мета яких – виманити гроші у довірливого претендента . Але деякі йдуть далі. Вони займаються експлуатацією: завантажують понаднормово, не виплачують заробітну плату.

Положення такого працівника плачевно. Він перебуває у стресовому стані і знаходиться під загрозою депортації, так як працює нелегально. Щоб уникнути проблем і повернутися додому з грошима, потрібно перевірити посередника і піддати ретельному аналізу документи , які він пропонує підписати.

Наявність ліцензії
Агентства з працевлаштування зобов’язані отримати ліцензію в Міністерстві соціальної політики України. Підтвердження права на роботу з людьми – копія наказу про видачу. Пам’ятайте, що красиво оформлені ліцензії – підробки.

Вибачте за тимчасові незручності з копії наказу допоможе переконатися в благонадійності посередника:

Дата видачі.
Номер видачі.
Адреса реєстрації.
Не можна забувати про те, що ліцензія має на меті допомогу в працевлаштуванні в певній країні . Якщо агентство дає легальну роботу, наприклад, в Польщі, це не означає, що воно має такі ж права на території інших держав. Це легко перевірити через реєстр ліцензіатів з посередництва за кордоном. Актуальний перелік опублікований в Мережі на державних сайтах. У деяких випадках обмеження з працевлаштування діють в межах окремих міст, а не цілих держав.

Посередник повинен мати свідоцтво про держреєстрацію . Обов’язковий договір з іноземним партнером, що набирає персонал, де зафіксовані термін дії і його персональні дані. Справжність підтверджує друк Міністерства соціальної політики.

Договір про працевлаштування
Посередник зобов’язаний надати договір, за яким буде здійснюватися працевлаштування, зрозумілою для здобувача мовою. Там повинні бути вказані:

Умови праці.
Розмір заробітної плати.
Особливості медичного і соціального страхування.
Передбачені витрати.
Важливо, щоб документ був завірений підписом людини, позначеного в наказі про ліцензування. Що б вам не говорили в ході особистої бесіди, по телефону або в інтернеті, значення має тільки вміст трудового договору.

Три ознаки благонадійного агентства
Офіс, адреса якого відповідає зазначеному в ліцензії.
Сайт (обов’язкова вимога ліцензування).
Контактний телефон. Запитайте номера посередника і зателефонуйте ним для перевірки.
Багато посередники-шахраї заявляють, що працюють на перевірені фірми з хорошою репутацією. Зателефонуйте їм, щоб підтвердити інформацію або розкрити обман.

Тільки для громадян своєї країни
Агентство-посередник має право сприяти працевлаштуванню громадян тієї країни, де вона зареєстрована. Тому українцям немає сенсу звертатися в російські компанії. Вони не можуть запропонувати легальну роботу в силу чинного законодавства.

Робоча віза
Туристична або гостьова візи не дають права працювати . Якщо агентство пропонує оформити такий документ, ви станете нелегалом, що загрожує депортацією. Легальну працю можливий тільки по робочій або студентською візою.

Працевлаштування без співбесіди
Зарубіжні компанії, які залучають висококваліфікованих фахівців, очікують певного рівня знань. Якщо під час спілкування з посередником вас не питають про стаж і значущі досягнення в професійній сфері, перед вами шахраї. Виняток – сезонні роботи в сільському господарстві, на прибиранні снігу, в якості домашнього персоналу. У таких випадках дивляться тільки на вік і фізичні навички.

Інформаційні агентства
Багато шахраї не поспішають висувати ліцензію, аргументуючи це тим, що є інформаційними агентствами і передають дані про претендентів партнерам за кордоном. Це очевидний обман , так як дана різновид організацій взагалі не може взаємодіяти з роботодавцями. Їх завдання – збирати і спрямовувати новини ЗМІ.

Як би не називалася компанія, що пропонує посередництво при пошуку роботи за кордоном, – це агентство з працевлаштування. Воно повинно мати ліцензію.

Відгуки
Максимально неупередженими можна вважати думки, озвучені на незалежних модерується форумах. Щоб переконатися в порядності агентства, запросите контакти тих, хто вже користувався його послугами. Скажіть, що б хотіли познайомитися з ними самостійно. Надійним виконавцям нема чого приховувати.