Їхати на роботу за кордон – завжди заманливо, але ризиковано. Ще складніше, якщо доводиться робити це одному, стає першопрохідцем. Щоб отримати якісну роботу і без страху поїхати в іншу країну, потрібно підготувати грунт і ознайомитися з інформацією про роботу заздалегідь.

Як підготуватися до роботи в іншій країні
Робота за кордоном стала настільки популярною і поширеною, що у кожного з нас знайдеться знайомий, у якого є такий досвід. Навіть якщо їхати ви плануєте на самоті, використовувати чужий досвід дуже важливо: як позитивний, так і негативний. Це допоможе визначитися з робочим місцем, підібрати надійне агентство і – головне – не боятися зробити перший крок.

Навіть якщо такого знайомого немає, це не привід відмовлятися від роботи за кордоном. Потрібно просто ретельно підготуватися і враховувати кілька важливих факторів.

Оцініть свою затребуваність
Хороші фахівці в будь-якій сфері цінуються всюди. Якщо у вас є спеціальність і накопичений в ній певний досвід, ви можете з упевненістю диктувати свої умови роботодавцям (звичайно ж, в межах розумного). Якщо ви фахівець, який знає ціну своїй роботі, для успішного працевлаштування рекомендується зробити ось що:

Вивчіть мову країни, в яку ви поїдете – хоча б базовий.

Шукайте вакансії на сайтах тієї країни, куди ви поїдете.

В ідеалі – визначтеся, які роботодавці здаються вам привабливими, і шукайте вакансії у них.

Складіть резюме на мові тієї країни і відправляйте його потенційним роботодавцям. Якщо погано знаєте мову, замовте переклад у професіоналів – він коштує не так дорого.

Що робити людям без вузької або затребуваною спеціальності
У багатьох країнах Європи іноземців наймають на роботу в тому випадку, якщо сама країна відчуває дефіцит фахівців. Це може бути навіть робота, яка потребує вищої освіти, така як молодший медичний персонал, будівельники або монтери.

В такому випадку можна спробувати зв’язатися з роботодавцем безпосередньо, але краще буде все ж звернутися в агентство. Як правило, агентства пропонують чимало вакансій, які не надто затребувані в країнах ЄС, і туди запрошують всіх бажаючих іноземців.

Як безпечно виїхати працювати одному
Пам’ятайте, що при виборі агентства ви повинні дізнатися, чи є у нього ліцензія на роботу. У зв’язку з затребуваністю з’являються не тільки багато посередників, а й багато шахраїв. Вас повинна цікавити легальність роботи, так що не бійтеся питати документи і ліцензії у представника агентства і перевіряйте їх. Зокрема, в ліцензії повинно бути вказано, що компанія займається працевлаштуванням, а не консультаційними послугами.

Що потрібно уточнити заздалегідь
Зверніть увагу на деталі майбутньої роботи. Заздалегідь дізнайтеся:

Який тип візи вам будуть відкривати – вона обов’язково повинна бути робочою, а не туристичної, інакше ви ризикуєте застрягти в чужій країні без грошей і роботи.

Як буде проходити оплата роботи, хто несе фінансову відповідальність за переїзд, хто оплачує ваше проживання та харчування.

Чи дається медична страховка (її повинен оплачувати роботодавець).

Які потрібні документи? Для легальної роботи, як правило, потрібна довідка про несудимість, бланк щеплень.

Якщо є можливість і хоча б базове знання мови, звертайтеся в агентства з працевлаштування не в місці проживання, а в тій країні, куди хочете поїхати. Вимагайте підписання контракту з усіма прописаними умовами праці і виплат, уважно стежте за юридичною частиною угоди. І пам’ятайте, що ні в якому разі ви не повинні передавати третім особам свої документи.