Українці дуже затребувані в Європі. Їх чекають на тимчасових роботах, які не вимагають кваліфікації, а також запрошують зайняти вакансії, де не обійтися без спеціальної освіти і високих навичок володіння мовою.

Попит залежить від потреб конкретної держави. Найчастіше зустрічаються такі вакансії:

IT-фахівці. На відміну від європейських колег, українські програмісти, адміністратори мають високу кваліфікацію і не претендують на велику заробітну плату. Це дуже подобається роботодавцям.
Будівельники. У багатьох країнах ЄС активно ведеться будівництво, що вимагає залучення фахівців і різноробочих. Українські будівельники частково задовольняють попит.
Сезонні робітники. Тимчасова робота – один з найбільш затребуваних видів працевлаштування серед українців. За мірками нашої країни в Європі великі зарплати, але самим європейцям вони здаються низькими.
Попит на наших співвітчизників залишається високим. Тільки в минулому році було відкрито 33 тисячі вакансій. Все переважно в сфері виробництва і будівництва.

Польща
Ця країна очолює список найпопулярніших місць працевлаштування серед мігрантів завдяки м’якому клімату, широкому спектру професій, можливості привезти сім’ю на постійне проживання і отримати громадянство.

Кого шукають польські роботодавці
Працівників сфери обслуговування. Середній оклад – 450 €.
Будівельників. Заробітна плата становить 613 €.
Інженерів та IT-фахівців. Щомісячна оплата праці стартує від 1000 €.
У яких сферах не вистачає робочої сили
Промисловість.
Сільське господарство.
Медицина.
Освіта.
IT.
Транспортні перевезення.
обслуговування на дому (няні і доглядальниці).
Фінляндія
Безумовний лідер – сезонні роботи зі збору ягід та інших культур. 80% країни – це ліси, де ростуть морошка, чорниця, брусниця, журавлина. Урожай збирають групами, після чого здають скупникам.

За збиранням грибів та ягід йде сільське господарство. На території країни працює понад 50 тисяч ферм. Щорічно їм потрібні тимчасові робочі, які будуть займатися посадкою, збором, сортуванням, добривом. Взимку приходить час теплиць, де теж потрібні люди. Середній дохід на місяць варіюється від 1000 до 2000 €.

Чехія
Тут потрібні IT-фахівці, інженери, лікарі. Є ряд вакансій для сезонних робітників в будь-який час року. Країна потребує висококваліфікованих кадрів, але обов’язкова вимога до претендента – знання мови. Середня зарплата – 1000 € і вище.

Португалія
Тут працюють тільки на підставі робочої візи. Для цього потрібні договір і запрошення від наймача. Заробляти можна на рівні 1200 €. Все залежить від вакансії.

Хто потрібен португальським роботодавцям
Сезонні робітники.
Наукові співробітники.
Лікарі.
Юристи.
Держава із задоволенням залучає фахівців з України завдяки високій кваліфікації.

Німеччина
Ця країна пропонує відмінні умови працевлаштування. Вона вважається однією з найбільш швидко розвиваються і привабливих для іммігрантів. Але тут досить суворі вимоги. Перш ніж найняти іноземця, місцевий роботодавець повинен підтвердити відсутність бажаючих зайняти запропоновану їм вакансію серед німців та інших громадян ЄС.

Найбільш затребувані спеціальності в Німеччині для українців
IT-фахівці.
Графічні дизайнери.
Інженери.
Викладачі.
Социальные работники.
Кухарі.
Німеччина пропонує безкоштовну вищу освіту і вид на проживання. Тому сюди їдуть багато кваліфікованих кадрів.

Ірландія
Тут не потрібні низькокваліфіковані робітники з інших країн через надлишку своїх. Найбільш затребувана вакансія в Ірландії -IT-фахівець. У країні дуже цінують українських програмістів, адміністраторів, веб-дизайнерів, тому що вони вважають зарплату от 2000 € гідної, а їх ірландські колеги – ні.