Щорічно вихідці країн СНД їдуть на заробітки в країни ЄС, зокрема в Фінляндії. Приємно, якщо робота в новій країні проходить без пригод і після закінчення трудового договору людина їде на батьківщину неушкоджений. Але часто хвороби застають зненацька, косять з ніг, не дають працювати. Що робити, якщо людина захворіла і знаходиться в Фінляндії в повній самоті? Іммігранту нададуть якісну медичну допомогу?
Іноземець може розраховувати на повноцінне медичне обслуговування?

Оскільки, в’їзд на територію Фінляндії з метою підзаробити, без медичної страховки неможливий, з якістю надання медичних послуг проблем не виникне. Є кілька варіантів, отримання медичної допомоги в Фінляндії.
Страховка.

Для відкриття візи до Фінляндії, необхідно надати медичний страховий поліс. У разі прояву ознак захворювання, потрібно просто звернутися в місцеву лікарню на загальних умовах. Там гарантовано допоможуть, страховка покриє витрати на огляд, обстеження, лікування. Можливо не в повному обсязі, але все ж.
Картка соціального страхування Kela.

Паличка-виручалочка корінних фінів і деяких іммігрантів. Картка страхування Kela є переліком соціальних виплат, в тому числі на медичні послуги. Часто карта страхування покриває значну частину витрачених на лікування коштів. Соціальну картку може оформити громадянин країни або приїжджий (найчастіше, якщо дозвіл на роботу більш ніж на чотири місяці). Потрібно подати заяву на вступ в систему соціально-медичного забезпечення Kela. Кожен випадок розглядається в індивідуальному порядку.
Медицина Фінляндії інша.

Система охорони здоров’я Фінляндії виглядає незвично. Деякі особливості можуть по-справжньому здивувати приїжджого.

№1. Потрібно бути готовим, в лікарні вас прийме не лікар, а медсестра. Спочатку огляд пацієнтів виробляють саме вони. Медсестри дають рекомендації щодо лікування, можуть на місці провести мінімальну спеціалізовану діагностику. Вони вирішують чи потрібен пацієнтові огляд лікаря вузької спеціалізації.

№2. До вузького спеціаліста потрібно записуватися заздалегідь. Потрапити на прийом до хірурга або гастроентеролога, можна записавшись на прийом приблизно за місяць-два (якщо ситуація не критична).

№3. Мало ліків. Лікарі призначають невелику кількість медикаментів. Тут не будуть напихати людини антибіотиками і важкими препаратами без крайньої потреби. Рецепти видають тільки в електронному вигляді.

№4. Черги. Навіть якщо кількість хворих в черзі дуже велике, люди поводяться організовано і культурно (не шумлять, не проходять без черги).

№5. Перекладач. Виникли складності в спілкуванні пацієнта з працівниками больніци- можна викликати перекладача на час свого візиту.

№6. Приїзд швидкої медичної допомоги. Карета «швидкої» приїжджає в дуже крайніх випадках. Найчастіше диспетчер станції швидкої допомоги рекомендує випити ліки і їхати в невідкладну допомогу.
В яку суму обійдеться лікування?

Лікування в Фінляндії не дешеве. Ультразвукова діагностика-200 євро, виклик швидкої допомоги-35 євро, прийом приватного стоматолога 250-350 євро (до державного можна простояти в черзі п’ять місяців). Якщо страховка покриває витрати на медичне обслуговування, переживати нема про що.

Важливо! Не намагайтеся ввезти до Фінляндії ліки (окрім зовсім примітивних типу активованого вугілля і аспірину). За це можна отримати кругленький штраф. В країні достатньо аналогів будь-яких ліків.

Пам’ятайте про особливості фінських лікарень і клінік, не дивуйтеся коли прийдете на прийом до лікаря і побачите щось незвичне для вас.