Шановні сезонні працівники, які отримали листи з Податково служби Фінляндії. Вам буде корисна наступна інформація.

Оподаткування в Фінляндії c 2014 року. З 2014 року у Вас з’явилася можливість вибрати, як Ви хочете, щоб Вас обкладали, тобто, як раніше (спосіб 1-й) або по-новому (спосіб 2-й).

спосіб 1-й

Перед виїздом Вам не треба вжити жодних заходів у Вашій рідній країні. Прибувши до Фінляндії, Вам потрібно подати в місцеве податкової інспекції в Фінляндії заявку на отримання податкової картки для справляння податку на дохід у джерела виплати.

При цьому Вам дозволяється заробляти 17 євро в день без податків, а за те, що перевищує дану

суму, ми повинні стягувати з Вашої зарплати і перерахувати фінському державі податок з розрахунку 35%.

Наприклад, якщо Ви заробляєте збором ягід і фруктів 50 євро в день: 50 € – 17 € = 33 € x 35% = 11,55 €. Значить, Ви платите податок у розмірі 11,55 євро.
спосіб 2-й

Ви повинні з’ясувати і довести, які у Вас є доходи протягом календарного року, крім того доходу, який Ви отримуєте від ферми.

Після прибуття до Фінляндії Ви повинні подати заявку на отримання т. Н. прогресивної податкової картки, тобто, такий же, що у фінів. Для того, щоб отримати її, Ви повинні мати фінський особистий ідентифікаційний номер, або ті, хто вперше приїжджає на заробітки до Фінляндії – повинні подати заяву на отримання такого, а для цього треба особисто зайти до відповідного органу в Фінляндії.

Наприклад, якщо Ваші доходи за весь рік (одержувані у Вас в країні + те, що Ви заробите у нас на фермі) складають 9.000 євро, то Вас оподатковують за ставкою близько 2,5%. Ваша податкова ставка в Фінляндії встановлюється, виходячи з сукупного доходу, отримуваного Вами в сукупності протягом всього року.

Якщо Ви заробляєте збором ягід і фруктів 50 євро в день: 50 € x 2,5% = 1,25 €. Значить, Ви платите податок у розмірі 1,25 євро. У наступному році Ви отримаєте з Фінляндії попередньо заповнену податкову декларацію, і зазначені в ній дані Ви повинні будете перевірити і, при необхідності, поправити.

Дуже важливо, щоб Ви отримали з Вашої країни довідку про те, які обкладаються доходи у Вас є в доповнення до того доходу, який Ви будете отримувати у нас на фермі. Без цього Вам доступний тільки старий спосіб (1-й спосіб).

Таку довідку Ви можете отримати у Вашій рідній країні, або з податкової інспекції, або від особи, від якого Ви отримуєте дохід. Будь ласка, в будь-якому випадку принесіть з собою самий останній і найсвіжіший розрахунок, зведену довідку або рішення податкових органів, що у Вас є.

Головна сторінка містить інформацію про ваших нарахуваннях.

На даній сторінці крім основного вашого доходу внизу вказано вік або не вік податку.

У разі, якщо в ваших документах є сума повернення вам необхідно в п.15 поле вказати ваш банківський “IBAN” (12- значний) номер для системи SWIFT. Саме на нього вам будуть переводити кошти.

І найважливіше відправити ваш конверт із заповненими полями до Фінляндії. За адресою, яка вказана в конверті.

Посилання на цю статтю:

http://bit.ly/2IIaRwp

http://bit.ly/2Xo0UIF

http://bit.ly/2DnRd5t

http://bit.ly/2UJbiy3