Сезонні роботи найчастіше пов’язані з некваліфікованої діяльністю. Тому їх вибирає більшість працездатних українців, що мають середню і хорошу фізичну форму.

Але не поспішайте збирати валізи. Витратьте час на детальний аналіз особливостей тимчасового працевлаштування за кордоном. Оцініть позитивні сторони і ризики.

Високий заробіток
Головний плюс сезонної роботи за кордоном – можливість отримати від 1500 до 2000 € за 1-2 місяці . У країнах Європи такий дохід вважається невеликим через високі ціни на житло, продукти, комунальні послуги. Але трудовим мігрантам надають місце проживання. Воно в кілька разів доступнішим, ніж самостійна оренда нерухомості. До того ж в Україні складно знайти вимагає кваліфікації роботу з оплатою тисячі € в місяць.

Тимчасова зайнятість
Якщо з яких-небудь причин вам не вдається знайти постійне місце роботи вдома або з’явився вільний час (наприклад, будівельники рідко зайняті взимку), можна відправитися на заробітки за кордон. Шанс отримати додаткові кошти – друга за популярністю причина тимчасово виїхати в іншу країну.

Вивчення іноземної мови
Можливість удосконалювати мовні навички в процесі спілкування з носіями – дуже значуща перевага роботи за кордоном. Вона відкриває вражаючі перспективи, сприяє розширенню кругозору, підвищенню рівня інтелекту. Знаючи місцеву мову, легше влаштуватися на вимагає кваліфікації роботу, претендувати на громадянство і назавжди емігрувати з України.

Новий досвід і знання
Сезонні роботи часто пов’язані з фізичною працею, особливо в аграрному секторі. Але європейські країни значно випереджають Україну. Працюючи на фермі, в теплиці або поле, можна перейняти нові технології і впровадити їх у себе на батьківщині.

Проживання в іншій країні – це новий досвід. Необхідність адаптуватися до місцевих умов і особливостей менталітету допоможе комфортно почувати себе за кордоном. Це особливо корисно тим, хто надалі планує назавжди покинути Україну.

Розширення кола знайомств
Більшість трудових мігрантів – представники одного соціального шару: люди зі спільними ідеями, думками, проблемами. Спільна трудова діяльність сприяє налагодженню зв’язків, появи друзів або навіть другої половини.

Недоліки сезонної роботи за кордоном
Як будь-який вид діяльності, тимчасове працевлаштування має мінуси, які потрібно знати кожному українцю.

Важка фізична праця
Більшість тимчасових робіт вимагають гарної форми. Мігранти найчастіше задіяні в сільському господарстві: вирощуванні культур, підготовці розсади, зборі, обробці врожаю. Популярні заїзди за лісовими ягодами, які спочатку потрібно знайти. Ще два напрямки тимчасового працевлаштування – прибирання снігу, зрізання гілок. Щоб добре заробити, потрібно докласти зусиль, інакше може не вистачити коштів навіть на зворотну дорогу.

Імовірність зіткнутися з шахраями
Знайти вакансію непросто. Щоб влаштуватися офіційно, потрібно:

Знати мову (для спілкування з роботодавцем).
Отримати запрошення.
Підписати договір.
Оформити робочу візу або інший документ , який дає мігрантам право працювати на території країни.
Тому багато хто користується послугами посередників, серед яких часто зустрічаються шахраї. В такому випадку є ризик потрапити в гірші умови і нічого не заробити.

Втрата роботи і грошей в іншій країні
Знайти нову вакансію, перебуваючи за кордоном, досить складно. Особливо якщо немає підтримки від фахівців. Ризик сильно збільшується для нелегальних трудових мігрантів. Фактично вони стають безправної робочої силою, піддаються загрозі депортації.

Ненормований графік
Сезонні роботи найчастіше ведуться протягом 8-12 годин 6 днів на тиждень. Чим більше прикладеш зусиль, тим істотніше заробіток. Але не кожен може довго займатися важкою фізичною працею.

Складність пошуку
Знайти хорошу сезонну роботу важко. Тим більше самостійно. У офіційних, легально працюючих агентств є прямі контакти з роботодавцями. Тому головне – правильно вибрати посередника.

Всі мінуси сезонного працевлаштування нівелюються продуманим підходом до вибору вакансії і хорошою фізичною формою. Тому популярність такого способу заробітку стрімко зростає.