Чехія – популярний напрям. Українці їдуть туди вчитися, працювати і відпочивати.

Як доїхати до Чехії на літаку
Найпростіший і швидкий спосіб – полетіти в Прагу з Києва. Існує кілька прямих рейсів, в тому числі лоукостер від Чеських авіаліній.

Ціна питання
Все залежить від того, коли бронюються квитки. Якщо виліт завтра, доведеться заплатити 2000-2100 грн. Ті, хто планують поїздку заздалегідь, заощадять кількасот гривень. Вони можуть купити квиток на літак в Чехію за 1800-1900 грн.

Де знайти рейс
На skyscanner.com.ua.

На aviasales.ru.

Купувати квитки у авіакомпаній невигідно. Там вони часто коштують дорожче.

Це потрібно знати
Політ на літаку – найшвидший і другий за доступністю спосіб доїхати до Чехії. Дорога до Праги займає всього пару годин. Ще один плюс в тому, що не потрібно витрачати час на очікування в черзі на перевантаженій україно-польському кордоні.

У Чехії на літаку: коли краще летіти
Ранковим рейсом. В такому випадку буде час заселитися в готель чи продовжити шлях в інше місто.

Як доїхати до Чехії на автобусі
Дорога з Києва займає 25-26 годин. Квиток коштує 1600-1700 грн. Його можна купити і дорожче. Але час у дорозі і рівень комфорту будуть ідентичними.

У Чехії на автобусі: переваги поїздки
Доступність.

Можна взяти з собою багато багажу. За два великі валізи і ручну поклажу не доведеться доплачувати.

Красиві види. Зазвичай автобуси їдуть через Польщу або Словаччину, а потім по території Чехії. Завдяки цьому можна вдосталь намилуватися природою Східної Європи.

Де замовити квитки на автобус
На busfor.ua.

На transtempo.ua. Тут особливо багато варіантів.

Це потрібно знати
Автобуси ходять не тільки в Прагу, але і в Брно, Оломоуц, Карлові Вари, Градец-Кралове, Пльзень. Вони відправляються з Києва, Львова, Житомира, Рівного. Якщо точка відправлення – периферія, вартість поїздки знижується до 1300-1400 грн.

Лайфхак
Багато українців, яким або незручно, або невигідно їхати до Чехії з Києва, відправляються до Львова на поїзді, а там пересідають на автобус. Це займає більше часу, але допомагає заощадити гроші.

Їхати до Чехії на автобусі: зручно чи ні
У 2019 оператори роблять ставку на комфорт: м’які місця, гаряче харчування, туалети, Wi-Fi, розетки, пледи і подушки. І все це входить у вартість квитка.

Як доїхати до Чехії на поїзді
У 2020 році чехи планують запустити прямий нічний поїзд в Україні (до Львова) і назад. Станом на 2019 й прямого залізничного сполучення між країнами немає. Це обумовлено різними форматами залізниць в Європі і Україні.

Що робити українцям, які хочуть поїхати до Чехії на поїзді
Купити квиток на поїзд 749Д Київ-Пас. – Відень-Центральна. А по приїзді пересісти на прямий до Праги або Брно.

Квитки на віденський потяг продаються в українських залізничних касах. А на поїзд Відень-Прага – онлайн. Ціна – € 15-25.

Залізничне подорож до Чехії займає багато часу. Причини дві: пересадка і швидкість поїзда. До того ж витрати на квитки можуть досягти 2000-3000 грн.

Як доїхати до Чехії на машині?
Маршрут простий:

Доїхати до Львова по трасі E40.

Виїхати на M10. Дістатися до пункту Корчова-Краковець.

Продовжити шлях по А4. На цей автобан виходить дорога з пункту Корчова-Краковець.

Проїхати Руда-Шльонська і через 25 км згорнути на A1. Далі прямо в Чехію до Брно. Якщо потрібно в Прагу, доведеться згорнути на E50, не доїжджаючи до Брно.

Після перетину польсько-чеського кордону на першій же заправці потрібно купити марку-купон. Вона використовується на чеських автобанах, наприклад, A1. Без неї є ризик отримати штраф.