Робоча віза надає можливість легального працевлаштування на території Фінляндії. Але вона потрібна тільки власникам закордонні паспорти старого зразка. Тим, хто користується біометричним, видають сертифікат.

Віза, яка дає право на працевлаштування, являє собою спеціальний допуск від Міграційної служби, що видається громадянам держав, що не входять в ЄС. Разом з нею потрібно отримати дозвіл на проживання.
Є два типи робочої візи:

C3 . Видається на термін до 90 днів. Призначена для проведення сезонних робіт. Для отримання і працевлаштування не потрібно оформляти дозвіл на проживання.

D . Тривалість дії відповідає терміну, обумовленого в трудовому договорі. Найчастіше видається на 12 місяців з можливістю продовження.

Завдання наймача і місце проживання
Фінський роботодавець може наймати громадян за межами ЄС тільки в тому випадку, якщо біржа зайнятості підтвердить відсутність бажаючих зайняти вакансію серед місцевого населення і представників Європейського союзу. Якщо він видає запрошення, в його завдання входить оформлення права на проживання. Існує два типи цього документа:

B . Призначений для тих, хто буде вперше працювати на фінській території. Тривалість дії обумовлена трудовим договором (зазвичай 12 місяців).

А . Оформляється, коли термін запрошення B добігає кінця. Максимальний період дії – 4 роки з можливістю продовження. Право на проживання А дає весь супереч пільг, доступний фінам, за винятком безвізового в’їзду в окремі країни і можливості голосувати.

Якщо ви проживете в Фінляндії весь термін дії запрошення A, то отримаєте статус P, зможете пройти мовний іспит. Якщо все буде в порядку, знайдете громадянство.

Будьте уважні! Після прибуття до місця роботи віза повинна бути зареєстрована в Міграційної служби. Якщо ви цього не зробите, отримаєте статус нелегала і будете депортовані.

Вісім кроків, які потрібно зробити, щоб відкрити робочу візу самостійно
Пошук вакансії.
Спілкування з наймачем.
Обговорення умов праці.
Надання даних, що підтверджують кваліфікацію та освіту.
Отримання запрошення. На цьому етапі бажано підписати контракт про працевлаштування.
Підготовка пакету документів для оформлення візи на право трудової діяльності. Він варіюється в залежності від обраної професії і вакансії.
Особиста передача документів представнику фінського посольства. Час і день тижня, коли відбудеться зустріч, потрібно обговорити заздалегідь.
Відкриття візи в закордонному паспорті.
Звернення в спеціалізоване агентство спростить всі кроки до підготовки документації та відвідування посольства. Ще одна перевага допомоги професіоналів – зниження ризику отримати відмову, обумовлений неправильним заповненням анкети або інших паперів.

Продовження
Щоб збільшити термін перебування згідно з трудовим контрактом (не поширюється на C3), потрібно подати заяву до Міграційної служби. Якщо зробити це заздалегідь, можна працювати до закінчення терміну поточної візи. У тому випадку, коли папери подаються в останній день, займатися трудовою діяльністю до прийняття рішення держорганом заборонено.

Вартість
Самостійне оформлення зажадає оплати консульського (35 €) і сервісного зборів (15-20 €). При зверненні в спеціалізоване агентство сума збільшиться, але зникнуть складності з пошуком вакансії і оформленням документації.

Відкриттям візи краще зайнятися заздалегідь, тому що термінова процедура займе 3 дні і коштуватиме набагато дорожче.