Сезонна і постійна робота в Чехії для дівчат з України має вікові обмеження. Трудитися дозволяють тим, кому виповнився 21 рік. Але є винятки. Іноді відкриваються вакансії для двадцятирічних.

В Чехії дуже потрібні фахівці з середньою і вищою освітою. Але у них повинен бути досвід. Тому більшість дівчат займаються некваліфікованою працею. Виняток — студентки, які беруть участь в освітніх програмах.

Чи має значення знання мови

Тим, хто говорять по-чеськи, легше досягти успіху. Їм пропонують набагато більше вакансій. Але робота в Чехії для дівчат без знання мови все ж є. І вона не вимагає кваліфікації.

Багато надходять так: їдуть працювати, щоб паралельно вчити чеський серед носіїв мови. Перші трудові заїзди допоможуть сформувати базу, звикнути до розмовної мови. У цей час дуже важливі коло спілкування, знайомства, а не висока заробітна плата. Якщо вивчити мову, можна приїхати до Чехії ще раз і знайти добре оплачувані вакансії.

Яку роботу пропонують українкам

Чехії потрібні медичні сестри, лікарі, IT-фахівці. А ще дівчата з досвідом на виробництвах, у сфері обслуговування. Останні займають посади інженера, менеджера або адміністратора.

Ось вакансії для українок в Чехії, які не потребують кваліфікації і досвіду:

 • Упаковка продукції для інтернет-магазинів. Оплата погодинна. Дівчина без знання мови може заробити до 40 тис. Грн.
 • Збір яблук. Сезонна робота, яка підходить тим, кому 20 років. Заробіток залежить від врожаю і продуктивності праці. Він може досягати 39 тис. Грн.
 • Збір врожаю. Сезонна робота. Потрібно збирати ягоди, овочі та інші культури. Можна заробити до 35 тис. Грн.
 • Покоївка (в готелі, готелі, хостелі) . Це найпопулярніша вакансія серед українок. Вона надає можливість заробляти до 75 тис. Грн. Оклад залежить від закладу.
 • Робота на заводі. Тут не потрібна фізична сила. Більшість вакансій пов’язані з контролем якості деталей, сортуванням, обрізанням заготовок. Запекла, працьовита дівчина має всі шанси отримувати до 75 тис. Грн.

А тепер поговоримо про те, що потрібно знати для виїзду до Чехії, щоб максимально спростити цю задачу. Дівчата з середньою спеціальною освітою можуть взяти участь в програмі залучення кадрів з України. У 2018-му уряд Чехії збільшило квоту до 20 тис. Чоловік. Процедура оформлення робочої карти значно спростилася. Без цього документа іноземці не мають права офіційно працювати в Чехії, якщо не є громадянами ЄС, Швейцарії та деяких інших країн.

Для висококваліфікованих кадрів створена схожа програма. Її курирує чеський уряд.

Що робити українкам без кваліфікації

Знайти роботодавця і самостійно зайнятися оформленням робочої карти. Або звернутися в агентство , яке співпрацює з чеськими роботодавцями.

Що потрібно, щоб отримати робочу карту

 1. Мати підтвердження кваліфікації та освіти. Ця вимога не відноситься до тих, хто претендують на які не потребують кваліфікації вакансії.
 2. Отримати та підписати договір з роботодавцем. На його підставі видається робоча карта. Термін дії договору не може бути довше робочої карти і перевищувати 2 роки.
 3. Знайти місце проживання в Чехії. Це питання часто вирішує роботодавець або представники агентства з працевлаштування.
  Звернутися в чеське консульство і посольство для здачі документів на отримання робочої карти.
 4. Всіма цими питаннями, в тому числі веденням діалогу з роботодавцем і наданням послуг перекладача, можуть зайнятися фахівці агентства з працевлаштування.

Що ще слід знати дівчині про роботу в Чехії

Те, що легко не буде. Доведеться добре попрацювати. Але коли ви отримаєте першу заробітну плату, зрозумієте, що ці гроші коштували ваших зусиль.

Не намагайтеся працювати нелегально. Якщо вас зловлять, депортація виявиться найменшою проблемою. Чехи можуть оштрафувати і заборонити в’їзд до Євросоюзу на кілька років.