Середня зарплата в Чехії після сплати податків — 1 тис. Євро. Такі гроші отримують навіть ті, у кого немає диплома про вищу освіту, рідкісної спеціальності або високої кваліфікації. Саме тому все більше українців вибирають цю країну для тимчасового і постійного працевлаштування. Але чи є шанс знайти хорошу вакансію без сторонньої допомоги?

Робота в Чехії без посередників

Найбільш затребувані спеціальності — медичні працівники, фахівці в сфері IT, машинобудування, інженерії. Якщо ви належите до їх числа, просто розішліть своє резюме потенційним роботодавцям. Воно обов’язково знайде відгук.

Іншим доведеться потрудитися більше. Давайте розберемося, на кого є попит в Чехії. Країні потрібні:

Сезонні робітники, готові трудитися в садах, лісових і фермерських господарствах. Тут цінується не кваліфікація, а витривалість і здатність витримати багатогодинний монотонна праця.
Будівельники, механіки, токарі, фрезерувальники.
Фахівці в сфері хімічної промисловості.
Надомні робочі.
Збирачі і інші фахівці, які бажають працювати на машинобудівних підприємствах.
Як українцю знайти роботу в Чехії без посередників

Перший спосіб — зайти на найпопулярніші чеські сайти , де розміщують вакансії, і розіслати своє резюме компаніям, чиї умови вас влаштовують. Другий — звернутися за допомогою до друзів і знайомих , які живуть або працюють в Чехії.

Але будьте готові до труднощів. Почнемо з знання чеської або англійської мов. Зрозуміти, що написано на сайті потенційного роботодавця або вимоги до претендентів допоможе онлайн-перекладач. Але будувати з ним діалог доведеться самостійно. Поговорити без знання мови неможливо.

Коли знайдете декілька відповідних вакансій, переконайтеся, що вам підходять умови , які пропонує роботодавець. Зв’яжіться з ним, щоб обговорити деталі і пройти співбесіду. Бажано отримати запрошення на роботу. Це спростить процес оформлення візи. Чи залишиться вирішити питання з чеським посольством, знайти підходяще місце проживання і зібрати необхідний мінімум для поїздки. Не забудьте залишити частину коштів на повернення додому. Не варто виключати, що роботодавець може схитрувати. Можливо те, що він обіцяв, що не буде відповідати дійсності.

Робота для сімейних пар в Чехії без посередників

Багато фермерів, садівників і інші представники сфери сільського господарства наймають пари — сезонних працівників, готових вирощувати і збирати врожай. Але якщо спільне працевлаштування не обов’язково, можна розділитися. Жінки стають покоївками. Чоловіки прибирають сніг взимку, трудяться на промислових підприємствах і займаються іншою фізичною працею.

Якщо ви їдете в Чехію сім’єю і прийняли рішення шукати роботу самостійно, будьте готові до того, що одночасно знайти вакансії в різних місцях дуже важко. Тому спочатку на заробітки може відправитися хтось один. А згодом до нього приєднається інший.

Легальна робота в Чехії без посередників

Підстава для працевлаштування в цій країні — шенгенська робоча віза або її аналоги , які дають такі ж права. Ще знадобляться дозвіл чеської Біржі праці, поліс медичного страхування, запрошення, трудовий контракт і підтвердження місця проживання. Все це потрібно підготувати до від’їзду.

Але не всі роботодавці сумлінні. Багато експлуатують українців: пропонують працювати без договору, а потім не платять або звільняють за найменшу провину . Якщо ви твердо вирішили шукати роботу в Чехії без посередників, вивчіть відгуки про те, у кого збираєтеся працювати.

Плюси і мінуси пошуку роботи в Чехії самостійно

Давайте розберемося, в чому різниця між працевлаштуванням за допомогою агентства і без нього. У першому випадку всі завдання з пошуку роботодавця, оформлення документів, організації проживання бере на себе посередник . Ще він забезпечує підтримку на місці. Вартість його послуг складає 200-300 доларів. У другому шукати вакансії, вирішувати питання з візою, домовлятися з роботодавцем і шукати місце проживання будете ви . Для цього потрібно мати багато вільного часу, добре володіти чеською і розбиратися в місцевому трудовому законодавстві.

Якщо говорити простіше, з посередником можна швидко знайти роботу , але доведеться пожертвувати ⅕ першої зарплати. Самостійне працевлаштування займе кілька місяців . При цьому є ризик зіткнутися з недобросовісним працедавцем і повернутися ні з чим.