Число українців, які приймають рішення відправитися на тимчасове або постійне працевлаштування в Чехії, зростає з кожним роком. Країні потрібні кваліфіковані кадри і сезонні робітники. Незважаючи на складне трудове законодавство місцеві компанії завжди раді працьовитим вихідцям з України. Причина проста: вони готові працювати старанніше і за менші гроші , ніж місцеві жителі, а також громадяни інших країн ЄС.

Які документи потрібні для роботи в Чехії
Перелік залежить від обраної спеціальності. Необхідний мінімум:

Зазначене місце проживання.
Робочий контракт або попередній договір на його висновок.
Дійсний закордонний паспорт.
Дозвіл на роботу.
Дві фотографії. Бажано, щоб вони були зроблені недавно.
Довідка про відсутність судимості.
Все це потрібно для отримання трудової карти. Вона виконує функції дозволу на перебування в країні і роботу за вказаною в договорі вакансії.

Які ще документи можуть знадобитися
Медична страховка.
нострифікованих документ про освіту, кваліфікацію.
Цього достатньо, щоб отримати синю карту. Вона потрібна висококваліфікованим кадрам. Наприклад, лікарям, дефіцит яких до сих пір відчувається в Чехії через масової імміграції фахівців після кризи 2008-2009 років. Медпрацівники складають обов’язковий кваліфікаційний іспит.

Робота в Чехії: що обов’язково потрібно знати
Тривалість дії трудової і синьою карт – термін, на який підписаний договір з роботодавцем, але не більше 2 років. Її можна продовжити. Про це потрібно пам’ятати тим, хто планує оформити посвідку на проживання.

Тобто не можна просто так змінити місце роботи, не порушивши закон. Але винятки є. Про них розкажуть в відповідальних за працевлаштування інстанціях. Якщо ви шукаєте сезонну роботу, вам доведеться кожного разу оформляти нову трудову карту. Це потрібно робити після закінчення терміну актуальності попередньої.

Чеські роботодавці мають право легально прийняти на роботу іноземців , якщо запропоновану вакансію не бажають зайняти чехи або громадяни інших країн ЄС. Будьте уважні. У Чехії дуже низький рівень безробіття. Тому багато роботодавців пропонують істотно гірші умови праці, ніж в середньому по обраному вами напрямку в країні. Вони готові приймати на роботу громадян з низьким рівнем знання чеської мови. Як правило, це стосується вакансій з мінімальними вимогами до кваліфікації.

Робота в Чехії: зарплата. Скільки можна заробити за сезон
Середній місячний оклад за вирахуванням всіх податків дорівнює тисячі євро. Саме стільки отримують ті, хто займаються фізичною працею, будівництвом, а також покоївки і офіціанти. Сезонні робітники заробляють до 1,5 тис. Євро. Їх чекають в будь-який час року. Вони вирощують і збирають урожай, доглядають за тваринами, чистять сніг, обрізають дерева.

В Чехії працюють кілька великих машинобудівних підприємств. Зайняті там українці отримують до 2 тис. Євро і більше . Розмір окладу залежить від займаної посади.

Кваліфікованим кадрам з медичною освітою платять 2-3 тис. Євро. Але самими затребуваними залишаються програмісти та інші представники IT-галузі. Вони можуть розраховувати на 4-8 тис. Євро.

Як вибрати ідеальні умови роботи в Чехії
Найпростіший спосіб знайти вакансію – звернутися до ліцензованих агентам в Чехії або на Україні. Вони працюють з дозволу уряду, тому виконують те, що обіцяли. Вибирайте перевірені компанії з хорошими відгуками. Остерігайтеся шахраїв, яким потрібні тільки ваші гроші.

Якщо ви не рідкісний, висококласний, затребуваний фахівець, будьте готові багато працювати, але отримувати менше чехів. Країна зацікавлена ​​у працевлаштуванні своїх громадян. Вакантними залишаються найменш привабливі посади.