Після вступу в Євросоюз Чеська республіка зазнала гострий дефіцит кадрів. Місцеві жителі почали стрімко залишати країну в пошуках кращої заробітної плати та не повернулися. Там майже не залишилося людей з вищою або середньою технічною освітою.

Але Торгова палата Чехії та місцеві підприємці знайшли вихід з ситуації, що склалася. Вони прийняли рішення залучати робочу силу з України . Навіть розробили спеціальні програми спрощення працевлаштування.

Це допомогло. У Чехії хлинув потік українців, яким потрібна робота. Згодом їх ставало все більше і більше. Це зацікавило аферистів. Людей почали масово обманювати. З появою безвізового режиму ситуація погіршилася. У тенета шахраїв стали потрапляти власники біометричних паспортів.

Робота по «безвізу» в Чехії
Це всього лише красива казка, яка не має нічого спільного з дійсністю. Безвізовий режим доступний українцям, які оформили закордонні паспорти нового покоління (з біометричним чіпом). Вони дають право перебувати на території країн Шенгенської групи протягом 90 днів кожні 180 днів.

Тобто вести трудову діяльність по «безвізу» в Чехії не можна . Заборона на роботу – одне з трьох основних умов користування біометричним паспортом. Тому якщо вам пропонують роботу і просять взяти з собою виключно закордонний паспорт, потрібно насторожитися. Це або нелегальне працевлаштування, або афера. В останньому випадку буде так: як тільки ви передасте гроші за оформлення документів, зловмисники тут же перестануть виходити на зв’язок.

Пам’ятайте: обов’язкова умова для працевлаштування в Чехії – робоча віза . Якщо вам її не збираються оформляти, про легальне працевлаштування не може бути й мови

Робота в Чехії по «Режиму Україна»
Про цю державну програму розповідають небилиці. Вважається, що завдяки їй можна знайти будь-яку роботу в Чехії майже безкоштовно. Ким би ви не були і яким досвідом не володіли, вам неодмінно запропонують працевлаштування. Але в реальності все зовсім не так.

Програма «Режим Україна» розроблена і курується Міністерством промисловості і торгівлі Чеської Республіки. Її завдання – зменшити дефіцит фахівців з середньою технічною освітою, так як чехи або не хочуть вчитися, або їдуть на заробітки в інші держави ЄС, а потім залишаються там назавжди.

Суть «Режиму Україна» – спрощене оформлення робочих віз для Українців. Це працює так: ви спрямовуєте свою анкету в чеське консульство у Львові, а все інше робить роботодавець, який в вас зацікавлений. Але будьте готові пред’явити підтверджують кваліфікацію документи. Якщо знайдеться відповідна вакансія, з вами зв’яжуться представники консульства. Процес оформлення робочої карти займає від 60 до 90 днів.

Що робити висококваліфікованим кадрам? Чи можуть вони брати участь в «Режимі Україна»? Ні. Для них створена інша програма.

Підіб’ємо підсумки. Чи можете ви знайти роботу в Чехії за «Режиму Україна»? Так, якщо у вас є:

Закордонний паспорт будь-якого зразка.
Середня спеціальна освіта.
Які документи потрібні, щоб поїхати працювати в Чехію
Почнемо з паперів, які будуть потрібні українцю для оформлення робочої карти:

Заповнена анкета. Форма є на сайті www.mzv.cz/lvov/uk в розділі «Вiзі та консульськими інформація».
Закордонний паспорт, виданий менше 10 років тому. Термін його закінчення довше терміну дії візи на 3 місяці.
3 актуальні фотографії.
Папери, що підтверджують наявність місця проживання в Чехії.
Договір про працевлаштування.
Ще будуть потрібні документи, що підтверджують наявність освіти і компетенції. В окремих випадках просять показати дозвіл на роботу, довідку про несудимість.

Робоча карта видається на термін дії трудового договору, але не більше ніж на 24 місяці. Якщо знадобиться, її можна продовжити.