Станом на 2019 року понад 7 млн українців працюють за кордоном. Понад 2,5 млн з них їздять в Росію. Близько мільйона – в Канаду. Решта зайняли вакансії в Європі. Про це говорить статистика. Тільки в Польщі працевлаштувалися більше 1,2 млн громадян України.

Зарплата в країнах Європи: скільки платять польські роботодавці
Мінімальний оклад становить € 420-430 . Він покладається не мають відповідної кваліфікації працівникам. У сфері торгівлі платять близько € 450 , будівництва – € 620-630 , IT – від € 1000. . < / p>

Країна працевлаштування: Польща, або Чому все більше українців їдуть саме туди
Тому що там знайти роботу найпростіше. До того ж багато хитрують: їздять звідти працювати в Німеччину та інші країни Європи за робочою візою під виглядом відрядження.

Ще одна причина популярності Польщі – величезний дефіцит некваліфікованих кадрів. Поляки вважають за краще працювати не на батьківщині, а там, де платять більше: в Норвегії, Англії, Фінляндії. Всіх їх повинен хтось замінити. Тому українців чекають з нетерпінням.

Робота в Німеччині: скільки платять німці
В цій країні одна з найвищих зарплат в Європі. Оклад спеціаліста – € 3000-3500 . Некваліфікованим кадрам пропонують в півтора-два рази більше, ніж в Польщі.

Працевлаштування в Німеччині для українців: чи є шанс на успіх
Країні потрібні кваліфіковані кадри в сферах:

IT;

графічного дизайну;

освіти;

соціальної роботи;

кулінарії.

Ще не вистачає інженерів . Все не потребують кваліфікації вакансії займають поляки, естонці, латиші та литовці.

У Німеччині легко отримати посвідку на проживання. А ось офіційно влаштуватися на роботу складно. Згідно із законом місцевий роботодавець повинен довести: бере українця тому, що не може знайти бажаючих серед німців і громадян інших країн Європи протягом 2 місяців. А це важке завдання.

Вакансії в Фінляндії: на яку роботу розраховувати українцям
Тут завжди потрібні сезонні робітники. Їх запрошують працювати в лісові господарства, а також:

на ферми,

м’ясокомбінати,
заводи.

Платять в середньому € 1000-2000 . Але рівень заробітку багато в чому залежить від врожаю і працьовитості.

Чи варто їхати працювати до Фінляндії
Місцеві роботодавці звикли до українців. Тим, у кого немає кваліфікації, пропонують гідні умови проживання і хорошу оплату праці. Шукачам з дипломом про вищу освіту знайти роботу в Фінляндії набагато складніше.

Які вакансії пропонують українцям в Португалії
Тут чекають:

сезонних робітників,

наукових співробітників,

лікарів,

юристів.

Середня зарплата – € 1200 . Але і вартість проживання невисока.

До трудовим мігрантам з України ставляться добре. Для працевлаштування будуть потрібні робоча віза і запрошення від роботодавця.

Робота в Ірландії: вакансії, які представляють інтерес
В цій країні мало пропозицій для некваліфікованих кадрів. Місцевих роботодавців цікавлять українські програмісти та інші IT-фахівці . Вони менш вибагливі в оплаті праці та добре справляються з поставленими завданнями.

Айтішникам з України платять в середньому € 2000 . Для працевлаштування будуть потрібні робоча віза Великобританії, запрошення і контракт.

Робота в Латвії: які вимоги потрібно виконати українцю, щоб її отримати
Тут все так само, як і в інших країнах Європи. Здобувач зобов’язаний надати:

Запрошення . Роботодавець повинен довести, що довше місяця не може знайти гідного кандидата серед громадян Латвії та інших країн ЄС.

Робочу візу.

Зарплата утримується на рівні польської. Мінімальна – € 430 . Здобувач в обов’язковому порядку повинен знати латиську мову. Найбільш затребувані спеціальності: інженер, далекобійник, IT-фахівець, будівельник.

Кого охоче приймають на роботу в Литві і скільки там платять
В цій країні одна з найнижчих середніх заробітних плат в Євросоюзі – всього € 400 . Наймають в основному некваліфікований персонал.

В Литві гострий дефіцит робочих спеціальностей. Причина прозаїчна: як і поляки, литовці масово залишають свої будинки заради роботи в Німеччині, Англії і Норвегії.

Чи є вакансії для українців у Франції
Так. Середній оклад становить € 2100 . Але місцевий закон вимагає, щоб трудовим мігрантам платили в півтора рази більше, ніж в середньому по країні. Контракт укладається мінімум на рік.

Це дуже хороші умови. А значить, тих, хто хочуть працювати у Франції, чекає жорстка конкуренція. Зацікавити роботодавця дуже складно. Єдине, що допоможе це зробити, – чудова кваліфікація.