Офіційна робота в Європі для українців – це можливість отримувати гідну оплату праці і оцінити якість життя за кордоном. Багато хто працює там тимчасово. Але є і ті, хто осідають, а потім перевозять свою сім’ю.

Як знайти офіційну роботу в Європі
Є кілька варіантів:

самостійно,

за допомогою агентства,

по знайомству.

Обдумуючи, якому з них віддати перевагу, потрібно врахувати свої можливості, освіту, цілі та кількість вільного часу.

Спосіб № 1. Самостійний пошук
Він вимагає колосальних витрат часу. Здобувачеві потрібно:

Знайти пряму вакансію від роботодавця. Вони публікуються на тематичних сайтах. Але автори більшості оголошень – агентства.

Провести переговори. Офіційна робота в Європі за контрактом вимагає скрупульозного вивчення умов праці, а також знання місцевого законодавства і мови. Від наймача потрібно договір і запрошення на роботу.

Зібрати документи і оформити робочу візу. Це може зайняти до 3 місяців.

Для оформлення візи потрібно надати посвідчення особи, фотографії, анкету, запрошення, медстраховку і довідку про несудимість. Якщо вакансія вимагає кваліфікації, доведеться адаптувати диплом або підтвердити її іншими способами.

Чи дасть результат самостійний пошук роботи в Європі
Так, якщо присвятити цьому процесу багато часу, мати затребувану професію і добре знати мову.

Спосіб № 2. Допомога агентства
Офіційна робота в Європі, а саме вакансії, які пропонують спеціалізовані агентства , найчастіше цікавить представників робочих спеціальностей і тих, у кого немає кваліфікації.

Отримати її найпростіше. Тому що всі організаційні питання вирішать фахівці. Вони:

розкажуть про особливості і умови праці;

допоможуть провести переговори або нададуть договір від роботодавця;

займуться оформленням робочої візи;

при необхідності самостійно прокладуть маршрут до місця роботи;

нададуть підтримку на місці.

Українські агентства з працевлаштування за кордоном допомагають іноземним роботодавцям знаходити сезонних робітників, будівельників, підсобників, нянь, пакувальників, офіціантів, покоївок. Тобто людей, здатних зайняти посади, які не потребують спеціальної освіти. Але є винятки. Наприклад, в Ірландії відправляють досвідчених м’ясників.

Спосіб № 3. По знайомству
Знайдена за допомогою особистих зв’язків легальна робота в Європі виключає ризик бути обманутим. Але візою, дорогий, житлом і харчуванням доведеться займатися самостійно.

Чи дійсно так важливо працювати за кордоном офіційно
Звичайно. В іншому випадку роботодавець може:

Обдурити. Чи не віддати заробітну плату, надати неналежні умови праці.

Грубо порушувати права.

Спонтанно звільнити.

В такому випадку ні поліція, ні інші органи не допоможуть. Тому що фактично жертва є співучасником злочину. Її депортують і не стануть пускати на територію країни певну кількість років.

Як шукати офіційну роботу в Європі без знання мови
Звернутися в агентство. І записатися на мовні курси. Хорошим стартом стане сезонна робота в Європі: наприклад, збір врожаю . У неї відразу дві переваги. Вона дасть базові знання мови і допоможе непогано заробити.

Коли починати шукати офіційну роботу за кордоном
Безпосередньо перед поїздкою. Це пов’язано з тим, що робочу візу можна отримати тільки на конкретну посаду на певному підприємстві. Міняти роботодавця дозволяють вкрай рідко.

Тому немає сенсу спочатку їхати за кордон, а потім шукати легальну роботу. Іноземні роботодавці не мають права наймати співробітників з-за кордону без офіційного дозволу.

Пам’ятайте: запрошення і договір – гарантія дотримання прав трудового мігранта. Це міцна основа для початку кар’єри за кордоном.