Робота на фермі – один з найпопулярніших видів легального сезонного працевлаштування на території Фінляндії серед громадян України. Там займаються збором полуниці (1 місяць) і лісових ягід (2 місяці).

Скільки можна заробити
Підсумкова сума обумовлена ​​двома факторами:

Урожайність . Дохід залежить на 20-30%.
додаються зусилля.
З першим нічого зробити не можна. Іноді рік сприятливий, іноді – ні. Найчастіше врожайність середня. Підсумковий заробіток становить 1500 євро на місяць.

Працездатність залежить від фізичних навичок, сили волі і досвіду. Ледачим в Фінляндії робити нічого . Бували випадки, коли деяким працівникам не вистачало на зворотну дорогу, тому що вони працювали занадто розслаблено.

Як отримати максимум від поточного врожаю
Працювати швидко і довго. Найчастіше полуницю збирають з 4-5 ранку до обіду. Для ягід графік вільний, але вимагає планування. Робочий тиждень шестиденний. Неділя вихідний. Збір ягід – досить важка фізична робота. Якщо ви твердо вирішили зайнятися цим в Фінляндії, переконайтеся, що впораєтеся.
Використовувати кожну можливість збільшити вартість зібраного врожаю. Окремі роботодавці доплачують за перебрані і відсортовані ягоди. Якщо правильно розподілити час на збір і обробку, можна отримати більше грошей за менший обсяг.
Працювати в команді. Фіни дуже чекають пари, які складаються в офіційному чи цивільному шлюбі. Вони краще розподіляють обов’язки, практикують взаємодопомога. Це підвищує кількість зібраного врожаю і прискорює обробку. Ще подружжю надають більш комфортні умови проживання.
Роботодавець розраховується за кожну 3-кілограмовий кошик полуниці. Лісові ягоди оцінюють за кожен кілограм. Розцінки різні, але в день можна зібрати багато для солідного результату.

Полуниця оплачується в кінці місяця. Тому з собою потрібно взяти гроші на харчування. За ягоди платять щодня.

Які витрати супроводжують працю на фермах в Фінляндії
Харчування. У країні одні з найвищих цін на продукти в Європі. Тому не варто постійно балувати себе делікатесами. Кожному працівнику надається доступ до кухні. Займаючись приготуванням їжі самостійно, можна заощадити.
Проживання. Працівники живуть в хостелах або спеціальних котеджах, розрахованих на 4-6 чоловік. У кожного є доступ до гарячої води та інших комунікацій. Умови достатні для повноцінного відпочинку після трудового дня. Надмірностей немає. Це вигідно, тому що самостійна оренда житла і транспортні витрати зажадають значних фінансових витрат.
Податок на роботу на фермі. Він становить 7%. Це обов’язкова умова офіційного працевлаштування. Даний податок і оплата за проживання стануть єдиними відрахуваннями із заробітної плати.
Nikoloz-Job обов’язково реєструє тимчасових працівників в податковій, щоб вони могли працювати, не побоюючись депортації і дотримуючись вимог місцевого законодавства. Підсумкова заробітна плата в місяць варіюється від 800 до 1500 євро.

Умови праці
Крім місця проживання збирач отримує справний інвентар. Nikoloz-Jobстрого стежить, щоб ця вимога була виконана. Ми вибираємо роботодавців, які забезпечують гідні умови праці.

Якщо ви перебуваєте в хорошій фізичній формі, не паліть і не зловживаєте алкоголем, складнощів з роботою в Фінляндії НЕ буде. задамо метою заробити гроші – обов’язково досягнете успіху. Все, що потрібно – докласти зусиль.

Знання фінської або англійської мови – не обов’язкова умова для тимчасового робітника. Наші перекладачі допоможуть взаємодіяти з наймачем. Але воно не буде зайвим, так як спростить адаптацію і пошук більш доступних продуктів.