Робота в теплицях в Фінляндії – один з найпопулярніших видів тимчасового працевлаштування. Тривалість заїзду варіюється від 2 до 6 місяців . Підсумковий заробіток становить 1000-1500 євро за кожні 4 тижні .

Для працевлаштування потрібне запрошення від роботодавця: на підставі цього документа оформляється робоча віза. Але якщо вона вже є, можна відразу шукати наймача.

Фізична праця
Досить висока оплата праці обумовлена ​​складністю роботи: вона вимагає хорошої фізичної витривалості . Трудитися доведеться взимку і навесні: садити, поливати, доглядати за вирощуваними культурами, збирати урожай. Щоб заробити багато грошей, потрібно прикладати зусилля. Тому фіни чекають молодих людей в хорошій фізичній формі.

Робочий тиждень шестиденний. Вихідний – неділя. Тривалість робочого дня варіюється від 8 до 12 годин. Відповідальні роботодавці доплачують за понаднормову роботу.

Велику частину часу доведеться трудитися в теплиці. На повноцінний відпочинок часу практично немає. Нагородою за наполегливу працю стануть гроші, на які можна жити на Україні цілий рік або зробити дорогу покупку.

Проживання
Працівників селять в гуртожитку або хостели. В одній кімнаті зазвичай проживає 4-6 чоловік. Є загальна кухня, доступ до гарячої води.

На офіційне працевлаштування рідко потрапляють злочинці. Це обумовлено тим, що при оформленні візи потрібна довідка про відсутність судимості. Але української поліції вдається затримати далеко не всіх зловмисників.

Пам’ятайте, що ви будете жити з незнайомими людьми. Подбайте про збереження своїх грошей і матеріальних цінностей, а краще взагалі не беріть їх на сезонну роботу. Імовірність зіткнутися з злодієм дуже низька, але доцільно перестрахуватися.

Найкраще їхати зі своєю другою половиною . Пари поділяють обов’язки, плідно працюють, доглядають за речами один одного.

Їжа
Харчування – турбота кожного працівника. У Фінляндії досить дорогі продукти, а їжа в ресторанах і кафе варто ще більше. Тому вирушаючи на заробітки, краще заздалегідь продумати свій раціон, щоб не витратити всі зароблені гроші.

Речі
У Фінляндії суворий клімат. Так як роботи проходять взимку і навесні, потрібно подбати про теплий одяг . Знадобиться і власне постільна білизна. Його рідко надають в хостелах, гуртожитках. Пари комплектів достатньо.

Робота в теплицях пов’язана з водою, землею, добривами. Тому з собою потрібно взяти хороші гумові чоботи і рукавички.

Інвентар
Його видадуть на місці. Їм рекомендується користуватися акуратно, щоб не зламати: заміну і ремонт доведеться оплачувати зі своєї кишені.

Пошук роботодавця
На території Фінляндії більше 10 тис. Теплиць. Там вирощують квіти, салат, помідори, огірки. На період сезонних робіт відкрито багато вакансій.

Фермери дуже лояльно ставляться до працівників з України. Але не всі вони готові витрачати час на оформлення запрошення. Тому знайти роботодавця може бути важко.

Найпростіший спосіб – звернутися в компанію , яка надає послуги посередника. Але у неї повинен бути договір про співпрацю з наймачами з Фінляндії. В такому випадку можна розраховувати на допомогу в оформленні документації.

Знайти роботодавця можна самостійно. Але це потрібно зробити заздалегідь. Робоча віза для сезонних робіт оформляється від 2 тижнів до 2 місяців.

Легальне і нелегальне працевлаштування
Ті, хто працює легально, платить податки. Але у них є договір, який захищає права і інтереси. Таким людям забезпечують гідні умови праці, оплачують переробки.

Нелегал може заробити більше в дуже рідкісних випадках. Найчастіше його інтенсивно експлуатують, після чого позбавляють заробітної плати. Ще один неприємний чинник – ризик депортації, якщо буде виявлено факт незаконного працевлаштування. Тому ми настійно рекомендуємо відмовитися від пропозицій працювати без візи, договору і гарантій найму.