Мінімальний розмір оплати праці в Голландії знаходиться на 5-6 місці в порівнянні з іншими країнами Євросоюзу. Він підвищується кожні півроку. І станом на середину березня 2019 го майже досяг $ 1600 на місяць.

Саме тому робота в Голландії для українців здається вкрай привабливою перспективою. Але вони не одні. Настільки високий рівень мінімальної оплати праці залучає багатьох претендентів з країн СНД.

Чи є попит на вакансії в Голландії
Згідно з чинним законодавством Королівства Нідерландів, місцеві роботодавці мають право наймати резидентів інших країн. Але їм потрібно довести, що:

Протягом 6 тижнів на вакантну посаду не претендували голландці. Для окремих професій цей часовий проміжок збільшується до 3 місяців.
Бажання заповнити вакансії не виявили громадяни країн, які або входять до Євросоюзу, або готуються туди вступити.
Через це робота в Нідерландах для українців так і залишається мрією.

В єврозону входять безліч країн, де рівень зарплати набагато нижче, ніж в Голландії. А часом істотно. Наприклад, в Польщі мінімальний щомісячний оклад складає $ 460. А значить, там повно бажаючих працевлаштуватися в багатьох Нідерландах. По місцевому закону їх кандидатури розглядають в першу чергу. А вже потім переходять до тих, хто проживають за межами ЄС.

Але це не єдина складність для українців, чия мета – робота в Голландії. Справа в тому, що там дуже маленький відсоток безробіття – всього 5%. Тому попит є тільки на ті спеціальності, які або вимагають високої кваліфікації, або самі трудомісткі і низькооплачувані.

Затребувані вакансії в Нідерландах
Швидше інших роботу знаходять програмісти, математики та представники інших технічних спеціальностей. Їм пропонують спрощений алгоритм працевлаштування. На другому місці медики. Особливо з солідним стажем.

В Нідерландах є вакансії, які не вимагають кваліфікації. Місцевим роботодавцям потрібні сезонні робітники. Їм пропонують збирати урожай, займатися квітами або сільським господарством.

Складнощі працевлаштування: робоча віза в Нідерланди
Усім, хто задаються питанням «Як виїхати до Голландії з України?», Потрібно почати з пошуку роботодавця. Тому що оформити робочу візу вдасться тільки в тому випадку, якщо він відправить запрошення і трудовий договір. А для цього йому потрібно:

Довести кваліфікацію здобувача.
Переконати бюро імміграції, що на вакансію не претендували ні голландці, ні резиденти інших країн єврозони.
Робота в Голландії для українців: що ще належить зробити роботодавцю
Він повинен переконатися, що у претендента є страховий поліс. І той пройшов обов’язкову перевірку на туберкульоз.

Що повинен знати і зробити українець, якому потрібна робота в Нідерландах
Довести, що у нього є гроші і житло в Голландії. Тобто він здатний себе забезпечити. Тільки після цього можна почати процес оформлення короткострокової робочої візи. Вона видається на 24 тижні.

Пошук вакансій
Щоб не ламати голову над тим, як виїхати до Голландії на роботу, багато українців звертаються в агентства. Ті обіцяють гарантоване працевлаштування і просять дуже скромну суму за підготовку та оформлення документів. Зв’язуватися з ними небезпечно. Адже у більшості немає ліцензії.

Ті, хто дійсно можуть допомогти з працевлаштуванням, просять багато грошей. Зазвичай перший внесок становить $ 100. А з першої зарплати віднімають ще $ 600-700.

Тому багато українців намагаються знайти вакансії в Голландії в інтернеті. Але зробити це вдається лише висококваліфікованим кадрам. А значить, кращим способом отримати роботу залишаються зв’язку за кордоном. Простіше кажучи, по знайомству.

Супутні витрати: скільки грошей потрібно на дорогу і життя
Усім українцям, яким вдалося отримати легальну роботу в Голландії, потрібно взяти з собою кругленьку суму – не менше $ 1000. І це без урахування витрат на візу, оформлення документів.

Житло в Нідерландах доведеться знімати за власний рахунок. Харчування теж не оплачується. Рідкісний виняток – сезонні роботи в Голландії: квіти, теплиці, ферми. Але нормальні умови проживання і безкоштовну їжу пропонують далеко не всім українцям.

Що ще може перешкодити отримати роботу в Нідерландах
Державна мова Голландії – нідерландський. Вона є рідною для 96% місцевого населення. У нього багато діалектів. Часом це стає нездоланним бар’єром для українців, які шукають вакансії в Нідерландах.