Канада – друга за розмірами країна на карті. Там живе більше 37 млн ​​чоловік. Канадців не більше 30%. Решта 70% – трудові мігранти з Європи.

В Канаді всього 6% безробітних. Менше тільки в країнах третього світу. Зарплати високі: в середньому $ 3500. без зборів. Прибутковий податок – 20-30%. Тому за кожну вакансію ведеться серйозна конкурентна боротьба між претендентами з різних країн. Це значно ускладнює працевлаштування.

Проте, уряд Канади активно залучає зарубіжних фахівців. У кожному регіоні країни розроблені власні програми для трудових мігрантів, засновані на потреби в представниках певних спеціальностей. Тому в процесі пошуку роботи потрібно обов’язково враховувати специфіку локації.

Труднощі працевлаштування: до чого готуватися українцям, які хочуть заробити в Канаді
Місцевий уряд робить ставку на кваліфіковані кадри. Воно розділило всі професії:

На регульовані. Потрібно мати дозвіл на роботу і складатися в асоціації профпрацівники. Заробітна плата солідна.

На нерегульовані. Вимог менше, але і оклад нижче.

Тому українцям, які шукають роботу в Канаді, важливо заздалегідь переконатися в тому, що вони відповідають вимогам уряду.

Мовний бар’єр
Без знання англійської мови на рівні Advanced на працевлаштування в Канаді можна не розраховувати . Виняток – найнижче оплачувані вакансії. Наприклад, прибиральника.

В деяких провінціях країни англійська не потрібний. Тому що там говорять французькою. Наприклад, в Квебеку без знання цієї мови на роботу не візьмуть.

Канадський стаж: що це таке і як впливає на працевлаштування
Багато компаній приймають в штат лише тих, у кого є досвід роботи в Канаді. Це створює додаткові труднощі для здобувачів з України.

Як отримати канадський стаж
Найпростіший спосіб – стати волонтером . В країні приділяють величезну увагу соціальній політиці. Тому добровольці потрібні завжди.

Але у волонтерства є один недолік – відсутність зарплати. Замість грошей дають відмінні рекомендації. Саме вони і стають перепусткою в більшість місцевих компаній.

Офіційне працевлаштування в Канаді: як країна бореться з нелегалами
Якщо в руки місцевої міграційної служби трапляється людина, яка знаходиться в країні незаконно, його депортують і назавжди забороняють в’їзд . Тому на роботу потрібно влаштовуватися за всіма правилами.

Як це зробити
Потрібно знайти компанію, яку ви зацікавите як фахівець. Ваші знання і кваліфікація повинні бути дуже високими. Інакше роботодавцю нема чого витрачати час на те, щоб отримувати для вас дозвіл на роботу.

Йому доведеться звернутися в Мінпраці Канади. Туди потрібно передати такі дані і паперу:

рівень оплати праці;

умови роботи;

посадові обов’язки;

перелік знань і навичок, необхідних для заняття певної посади;

ліцензії та інші документи, що підтверджують належну кваліфікацію;

індивідуальні дані.

Що буде, якщо Мінпраці дасть добро
Воно видасть тимчасовий дозвіл на роботу. Після цього вам нададуть:

копію дозволу,

завірений докладний контракт,

умови медичного страхування.

Але на цьому процес працевлаштування не закінчується. Згідно з канадськими законами, трудовому мігранту потрібно отримати дозвіл на в’їзд в країну. Відповідна заявка подається в консульстві.

Затребувані вакансії в Канаді, які зацікавлять українців
Країні потрібні вузькі фахівці на ферми . А також зварювальники .

У Канади величезна територія, але слабо розвинене залізничне сполучення. Тому на роботу завжди потрібні водії вантажного транспорту . Вони отримують одну з найвищих зарплат в країні (на рівні керівника середнього підприємства). Але умови праці дуже важкі.

Якщо водій в Канаді працює в межах міста, йому доводиться перебувати за кермом 10-12 годин в день. Міжміські рейси займають до 20 днів. Таке навантаження витримують не всі. Тому в сфері вантажоперевезень велика недостача кадрів.

Чи варто українцеві шукати роботу в Канаді
Ця країна рада кваліфікованим і некваліфікованим фахівцям з високим рівнем знання англійської та французької мови. Якщо у вас з цим все в порядку, дерзайте. Ви обов’язково заробите.