Легальна робота за кордоном для українців без посередників – один з найбільш затребуваних запитів в інтернеті. Ті, хто хочуть працевлаштуватися без сторонньої допомоги, повинні зрозуміти: їм нема на кого покластися. Все доведеться робити самостійно:

Шукати вакансії.

Вести переговори з роботодавцем. А для цього потрібно володіти хоча б англійською мовою. Причому на рівні Upper Intermediate.

Оформити робочу візу.

Знайти роботу за кордоном своїми силами вдасться здобувачеві, у якого є затребувана професія і висока кваліфікація. Ще одна обов’язкова умова – знання мови країни, в якій він планує працювати. В такому випадку є шанс не просто відправитися на заробітки за кордон, а й залишитися там назавжди. Решті доведеться важче.

В допомоги не потребую: труднощі самостійного працевлаштування в чужій країні
Усім, кого цікавить робота за кордоном без посередників в ЄС, потрібно готуватися до того, що у вільному доступі представлені переважно нелегальні вакансії. Щоб законослухняний закордонний роботодавець отримав право найняти іноземця не з ЄС, йому потрібно:

Подати оголошення на біржу праці.

Довести службі міграції, що ні в його країні, ні в інших державах єврозони не знайшлося людей, які бажають зайняти запропоновану ним посаду.

Вирішити багато організаційних питань.

Тому багато роботодавців делегують пошук претендентів за кордоном агентствам. Вони і співбесіду проведуть, і договір підготують. Через це кількість прямих вакансій стрімко знижується.

Де українцям шукати легальну роботу за кордоном без посередників
На більшості українських сайтів оголошення про найм розміщують саме агентства (від імені роботодавців). Тому в першу чергу потрібно відвідати ресурси з вакансіями тієї країни, де планується працевлаштування. Там набагато менше непрямих пропозицій.

Природно, буде потрібно знання мови. Без нього неможливо:

знайти вакансії;

зв’язатися з роботодавцем і знайти про нього інформацію, в тому числі відгуки.

Другий спосіб знайти роботу за кордоном без посередників – відвідати сайти вподобаних компаній. Але не всі представлені там вакансії готові віддати трудовим мігрантам. Адже щоб найняти людину з-за кордону, роботодавцю теж доведеться попрацювати:

подати оголошення;

довести, що на вакансію ніхто не претендував;

зв’язатися з міграційною службою.

На це наважиться далеко не кожен. Тому найбільш затребуваним способом пошуку роботи в Європі без посередників все ще залишаються зв’язки і знайомства.

Вакансія знайдена: що робити далі
Готуватися до переговорів:

зв’язатися з роботодавцем;

домовитися про оформлення запрошення на роботу і підписання договору про працевлаштування.

Українцям, які звертаються в агентства, надають перекладачів. Але такого фахівця можна найняти і самостійно. Однак його послуги коштують дорого. Це ще один мінус самостійного пошуку роботи за кордоном.

Як не попастися на вудку роботодавців-шахраїв
Дуже уважно вивчити не тільки робочий договір, а й специфіку законодавства країни, в якій планується працевлаштування. Інакше можна потрапити в кабалу.

Обговорити умови проживання та харчування, які пропонує роботодавець. А також підтвердити тимчасове місце проживання для отримання робочої візи.

Коли всі ці питання будуть вирішені, можна почати збирати документи і готуватися до поїздки.

Оформлення робочої візи
Без робочої візи легальне працевлаштування за кордоном неможливо. У кожної країни ЄС різні вимоги до цього документа. Але кілька загальних моментів все-таки є. Здобувачеві потрібно зібрати типовий пакет документів. Він виглядає так:

Запрошення, договір, підтвердження тимчасового місця проживання.

Паспорт, в тому числі закордонний або біометричний.

Фотографії заданого зразка.

Довідка про відсутність судимості.

Підтвердження кваліфікації. Зазвичай це диплом.

Медична страховка.

Виписка з банківського рахунку.

Скільки оформляється віза
Процес займає до 90 днів. Тому шукати вакансію краще заздалегідь.

Що ще потрібно знати тому, хто шукає роботу за кордоном без посередників
Дуже важливо спланувати маршрут. Агентства з працевлаштування зазвичай відправляють своїх клієнтів за кордон групами. Тому вони економлять на дорозі. Тим, хто шукають роботу без сторонньої допомоги, доведеться платити за квитки повну ціну.

Ще потрібно вирішити питання харчування на місці. Пам’ятайте: роботодавець не зобов’язаний годувати вас за свій рахунок.

Що робити: їхати працювати за кордон без посередників або звернутися в агентство
Вирушаючи на заробітки в чужу країну, дуже небезпечно відмовлятися від допомоги фахівців. У зоні підвищеного ризику знаходяться ті, хто їдуть туди вперше. Їх можуть обдурити: змусити працювати на знос, а потім викинути на вулицю без грошей і документів.

Законослухняні агентства з працевлаштування за кордоном не тільки допоможуть знайти роботу, але і оформлять паперу, а також нададуть підтримку на місці. Так, вони беруть гроші за свої послуги. Але кожен, хто туди звертається, знає: він отримає легальну роботу і гідний оклад.