Мовний бар’єр створює істотні обмеження у працевлаштуванні за кордоном. По-перше, здобувачам, які не знають іноземну мову, пропонують виконувати не потребують кваліфікації завдання. А значить, не той оклад, на який вони розраховували. По-друге, робота за кордоном для українців без знання мови пов’язана з ризиками. Їх набагато легше обдурити.

Найпоширеніші вакансії за кордоном
Закордонні роботодавці погоджуються наймати українців, які не знають іноземну мову. Але за умови, що це:

Рідкісні, висококваліфіковані кадри. Роботодавцю вигідніше витратити півроку на навчання здобувача потрібного мови, ніж шукати гідну альтернативу на місцевому ринку праці.

Представники робочих спеціальностей: будівельники, зварювальники, плиточники, електрики, покрівельники. В окремих країнах Східної Європи на роботу беруть токарів, фрезерувальників та наладчиків верстатів.

Чи потрібен іноземцям некваліфікований персонал, який не знає мову
Так. Він затребуваний в трьох сферах діяльності.

Сільське господарство
Зарубіжні роботодавці запрошують українців збирати урожай грибів, ягід і виконувати інші види сезонних робіт. Оплата праці залежить від виробітку. Тому нероби багато не зароблять.

Переробна промисловість
На заводах з обробки риби, м’яса, овочів, фруктів та іншої сировини завжди потрібні співробітники. Трудових мігрантів без знання мови найчастіше ставлять на найскладніші позиції, які не бажають займати місцеві некваліфіковані кадри.

Сфера послуг
Це найпопулярніша робота за кордоном для жінок без знання мови. Вони можуть стати офіціантками, адміністраторами, доглядальницями, прибиральницями, медсестрами (при наявності медосвіти), нянями або покоївками.

У яких країнах Європи є робота для українців без знання мови
Велика кількість вакансій відкрито в Фінляндії. Тут багато господарств, де з радістю приймають українських трудових мігрантів.

Різноробочі, оператори і водії категорії C їдуть працювати в Угорщину. Тут без знання мови можна заробляти € 500-1000. Багато роботодавців пропонують безкоштовне житло і офіційне працевлаштування.

Українці, яких цікавить стажування в готелях на гірськолижних курортах, можуть знайти роботу за кордоном без знання мови в Болгарії. Стажистам платять стипендію до € 400 і проводять навчання. До числа не менше затребуваних професій відносяться офіціанти та інші представники сфери послуг.

Токарів і операторів верстатів чекають в Словаччині. Їм платять € 600-900 на місяць. У Литві потрібні водії вантажівок і транспортерів. Їм обіцяють оклад € 1600-1800 на місяць. Великий плюс цієї країни в тому, що тут багато російськомовних роботодавців.

Полякам потрібні люди, готові працювати на заводі, трудитися пакувальником, зварювальником, оператором вилочного навантажувача. Чехам потрібні будівельники, муляри, штукатури і покоївки.

Хто заробляє більше: українці чи українки
Є думка, що робота за кордоном для чоловіків без знання мови приносить більше грошей, ніж жінкам. Це правда. Але є винятки. Наприклад, представниці прекрасної статі, які займають посаду лікаря або працюють в сфері IT, отримують досить гідний оклад.

Якими ризиками супроводжується закордонна робота для українців, які не володіють іноземною
Найчастіше здобувачів обманюють ще на етапі підготовки документів. Багато відправляються працювати за кордон за туристичними візами. А значить, порушують міграційне законодавство. Їх можуть депортувати в будь-який момент.

В кращому випадку ті, хто працюють нелегально, отримують дуже низьку заробітну плату. У гіршому трудяться протягом 2-4 тижнів, після чого їх звільняють, не заплативши ні копійки.

Як не знає мову українцеві уберегтися від обману в чужій країні
Потрібно вибрати надійне агентство з працевлаштування . Його співробітники запропонують перевірити дійсність договору, допоможуть отримати запрошення на роботу і оформити трудову візу.