Щоб отримати робочу візу і працювати за кордоном за законом, потрібно оформити дозвіл на працевлаштування. Цим займається або роботодавець, або урядові організації.

Чому дозвіл на працевлаштування до сих пір не відмінили
В більшості випадків уряд наполягає на його оформленні через свою соціальної політики. Воно хоче, щоб вакансії займали ті, хто мають громадянство. Від роботодавця вимагають, щоб той спочатку шукав здобувачів серед місцевого населення. Даний процес повинен тривати від 1 до 2 місяців.

В ряді країн в пріоритеті не тільки місцеві жителі, а й громадяни, а також резиденти інших держав Євросоюзу. Тобто шанси українців заробити за кордоном значно знижуються.

Можливість працевлаштуватися мають трудові мігранти:

З рідкісною спеціальністю. Вони можуть претендувати на високу оплату праці.

З низькою кваліфікацією або зовсім без неї. Їм пропонують малооплачиваемую роботу, яку не хочуть виконувати місцеві жителі. Незважаючи на це оклад все одно істотно вище, ніж за аналогічний працю на Україні.

Чи йде хтось на поступки
У більшості країн єврозони ввели спрощену схему видачі дозволів на роботу і віз представникам певних спеціальностей. Причина – неоднорідна заробітна плата. Люди масово мігрують у пошуках кращих умов праці. Тому багато вакансії залишаються незатребуваними.

Дозвіл на працевлаштування за кордоном: оформляти чи ні
Якщо того вимагає закон, відповідь ствердна. Без цього документа офіційне працевлаштування неможливо. А жити і працювати в чужій країні нелегально надзвичайно небезпечно. Міграційні служби завжди напоготові. Вони можуть депортувати і заборонити в’їзд назавжди.

Працювати за законом хочуть і роботодавці. Їм невигідно наймати нелегалів, адже за це можна поплатитися значним штрафом.

Що потрібно зробити, щоб отримати дозвіл на роботу за кордоном
Знайти роботодавця.

Пройти співбесіду.

Обговорити контракт.

Передати документи, що підтверджують кваліфікацію (при необхідності).

Якщо роботодавець буде зацікавлений, всі інші питання, пов’язані з оформленням дозволу, він візьме на себе.

Додаткові вимоги
Запорукою успішного отримання дозволу на роботу за кордоном може стати не тільки відсутність претендентів серед місцевих жителів і наявність кваліфікації. Наприклад, в Канаді вимагають підтвердження знання англійської або французької мови. Причому потрібно надати сертифікат, а не пройти усну співбесіду.

Ще можуть запросити дипломи та ліцензії, перекладені на місцеву мову. Іноді зобов’язують засвідчити трудовий стаж. Тобто претендента просять довести, що він дійсно працював на території країни передбачуваного працевлаштування.

Що дає дозвіл на роботу за кордоном
Його разом із запрошенням потрібно надати при оформленні робочої візи. Залежно від країни воно надає різні права. Наприклад, займати конкретну вакансію в одного роботодавця. Тобто влаштуватися в іншу компанію за тією ж спеціальністю не вийде.

В деяких державах дозвіл на роботу надає можливість змінювати наймачів. Але посада повинна бути однією і тією ж.

Чи достатньо дозволу на роботу для гарантованого працевлаштування за кордоном
Ні. Ще потрібно отримати робочу візу. Для її оформлення потрібно надати копії внутрішнього і закордонного паспортів, ІПН, а також інші документи:

Довідку про відсутність судимості.

Підтвердження медичного страхування. В Євросоюзі страхова сума повинна бути не менше € 30000.

Ще можуть запросити диплом, трудову книжку та рекомендаційні листи.

Тому тим, хто хочуть вперше відправитися працювати за кордон, не обійтися без допомоги. Її нададуть агентства , які розбираються в специфіці працевлаштування конкретної країни. Вони прискорять пошук роботодавця та успішне отримання візи.