Реальна історія про роботу в Фінляндії, або Як я їздила на заробітки з NIKOLOZ-JOB
Нарешті і я поділюся своїми враженнями від першої поїздки на роботу до Фінляндії. Закордон манила мене давно. Одного разу у мене навіть була можливість виїхати до Італії. Але тоді не склалося: замість мене поїхав інша дівчина. До слова, вона до цих пір там.

Коли я, нарешті, дозріла для закордону, зіткнулася з проблемою: не знала, яку країну вибрати. У Польщі мало платять. Тоді ті ж гроші можна було заробити в Криму на винограді. Іспанію давно окупували араби. Францію теж.

В загальному, шукати довелося довго. Але в один прекрасний день я натрапила на пропозицію відправитися до Фінляндії, щоб працювати на фермі. Мені дуже пощастило, тому що воно виходило від компанії Ніколоза. Ця людина вміє привернути до себе. З першої хвилини розмови дивуєшся його професіоналізму та доброзичливості.

Ніколоз відразу сказав, що візу можна оформити дистанційно. Але краще все-таки приїхати до Харкова. Якщо я це зроблю, я зможу вивчити документи, а також переконатися, що все чесно і легально. Так я і вчинила.

При особистій зустрічі я зрозуміла: вибрала правильну людину. Ніколоз все розповів і швидко підготував документи. У той же день їх зі мною вирушили подавати інші хлопці, які теж хотіли виїхати на роботу за кордон.

Ми впоралися швидко: десь за годину. А вже через 12 днів кур’єр доставив мені паспорт з довгоочікуваною візою. Я була на сьомому небі. Адже мій перший виїзд за кордон був ні в банальну Польщу, а в Фінляндію – країну найчистіших озер і батьківщину Діда Мороза.

Дорога
Але не все пройшло гладко. Головним випробуванням став шлях до місця роботи. Мені подзвонили майже напередодні виїзду. А потрібно було ще якось дістатися до Києва з рідного Маріуполя.

Звичайно, квитки на всі потяги і автобуси розкупили студенти. Довелося переплачувати. А коли я добралася до Києва, змушена була витратитися на ночівлю в хостелі. Тому що виїзд в бік Фінляндії запланували на наступний день.

Ми вирушили в дорогу на автобусі. Моє місце знаходилося в самому кінці салону. Було дуже незручно через тісноту. Ще мені не сподобалися російські водії. Надто вже зневажливо вони до нас ставилися. Але про це і так вже багато написано.

Все змінилося, коли ми перетнули фінський кордон у Виборга. Контраст разючий. Все акуратне. У кожної ферми свої прикраси. Скрізь підстрижені газони і велодоріжки. Автотраса – просто чудо.

Перша ферма
Коли ми до неї добиралися, побачили замерзле полуничне поле. Ентузіазм миттєво випарувався. Нерадісний прогноз виправдався. Зима ніяк не хотіла йти. І для нас було мало роботи.

На фермі вже було четверо наших співвітчизників. А ще 6 тайців. До речі, останні працювали дуже швидко. Здавалося, вони взагалі не втомлювалися. Але все ж трохи халтурили: збирали тільки найбільші ягоди. Але в цілому хлопці попалися хороші.

У нас були відмінні господарі. Вони кожен день приносили на поле полуничний компот. А ще дозволяли паритися в сауні і купатися в озері.

Але щастя тривало всього 2 тижні. Хоч після нашого приїзду холоду закінчилися, урожай був не дуже багатий.

Нас врятувала знайома, яка працювала на сусідній фермі. Вона розповіла, що у них працюють в полі кожен день по 8 годин. І до них приходять підробляти наші тайці. Я попросила її домовитися, щоб нас прийняли на роботу. Обіцяла віддячити. Але та сказала, що зробить все безкоштовно.

І ось прийшов час попрощатися з нашої першої фермою. Було сумно. Господарі розрахувалися повністю і навіть накинули зверху за переробки. Ми працювали офіційно. Нам пощастило: в той рік 35% -вий податок замінили 5% -ним. Так що грошей у мене виявилося навіть більше, ніж я очікувала.

Друга ферма
Нові господарі взяли нас дуже тепло. Це була величезна сім’я з 10 дуже красивими дітьми. До речі, старша дівчинка працювала з нами нарівні. Вона дуже хотіла купити собі машину, ось і працювала з ранку до вечора. І їй це вдалося.

На новій фермі було багато роботи. Ми збирали полуницю щодня по 8 годин. Потім купалися. Майже кожен день нам дозволяли їздити в місто з господарем, коли той ішов продавати урожай.

Мені дуже запам’яталася вечірка, яку для нас організували власники ферми. Вони винесли на вулицю столи та приготували багато їжі. А потім пригостили фінськими національними цукерками. Смак у них, прямо скажемо, оригінальний: кисло-солодко-солоний. Наші здивовані обличчя дуже повеселили господарів.

Ми швидко подружилися з іншими хлопцями. Вони були в Фінляндії не в перший раз, тому охоче ділилися досвідом. Їх метою було відправитися збирати малину. За неї і платять більше, та й робота легше.

Через деякий час на фермі почав закінчуватися урожай. Потрібно було думати, що робити далі. Якраз в цей час до нас приїхав Ніколоз. Не знаю, як він нас знайшов, адже ми поміняли ферму. Але мене дуже зворушило, що він дотримав обіцянку перевірити, як нам працюється.

Ніколоз сказав, що об’їхав багато ферм. Виявилося, всюди потрібні робочі руки. Наша проблема вирішилася. Інші хлопці заздрили, адже у них не було такого агента, як у нас.

В один з останніх днів на фермі до нас приїхали наші старі господарі і сказали, що хочуть забрати нас збирати малину. Я була у захваті. Напевно, думки і справді матеріальні. Адже робота не виходила у мене з голови.

Прийшов час прощатися з нашими другими господарями і повертатися на першу ферму. Нас проводжали дуже тепло і сказали, що завжди будуть нам раді.

Коли ми приїхали на нове (воно ж старе) місце, тайці трохи засмутилися. Напевно, вони розраховували, що зберуть всю малину самі. Говорили, що її вистачить лише на 10 днів. Але ми їм не повірили. І не прогадали.

Ми працювали з радістю і ентузіазмом. Наостанок господарі зробили нам сюрприз: влаштували поїздку в місто з вечерею в китайському ресторані за їх рахунок.

Повернення додому
Коли мені захотілося повернутися на Україну, зі мною почали збиратися ще кілька хлопців. Дуже пощастило, що у мене був телефон Ніколоза. Він все дуже швидко влаштував. Виявилося, у нього були клієнти, які теж поверталися на батьківщину.

Я добралася додому без пригод. Поїздка до Фінляндії – це незабутній досвід. І я планую з’їздити туди ще багато разів.