Чеські роботодавці раді українським кадрам. Вони працелюбні і згодні на заробітну плату, яка не влаштовує більшість чехів.

Але це не єдині причини затребуваності українців. Країна відчуває гострий дефіцит робочої сили. Чим він обумовлений:

Підйомом економіки. Навантаження на бізнес стрімко зростає, вимагаючи збільшення потужностей для задоволення споживчого попиту.
Низькою безробіттям. Вона становить всього 2,5%. Тому знайти чехів, які бажають зайняти вакансії, складно.
Масової еміграцією кваліфікованих фахівців. Лікарі, медсестри, водії, зварювальники та інші володарі диплома про повну загальну середню і вищу освіту масово вирушають до більш благополучні країни Європи. Там їм платять у кілька разів більше, ніж в Чехії.
Все це дає українцям шанс поліпшити своє матеріальне становище. Їм пропонують сезонне і постійне працевлаштування по трудовій карті, яка видається на термін до 2 років з можливістю продовження. Розглянемо найпопулярніші вакансії.

Робота лікарем в Чехії
Зарплата фахівця з вищою медичною освітою досягає 1500 євро . Щоб працювати лікарем, потрібно пред’явити нотифікованими диплом і пройти перевірку кваліфікації на місці. А ще знати чеську мову.

Робота медсестрою в Чехії
Середній та молодший медичний персонал може заробляти 400-600 євро на місяць . Медичним сестрам потрібно підтвердити свою кваліфікацію, а також знати чеську мову.

Робота зварювальником в Чехії
Завдяки зростанню економіки в країні багато будівництв. Тому тут потрібні представники будь-яких будівельних спеціальностей. Зварювальники можуть заробляти від тисячі євро, а різноробочі – від 500.

Кваліфікованим фахівцям краще влаштовуватися офіційно. Так як у випадку депортації їх позбавлять доступу до єврозони на термін до 5 років.

Робота водієм в Чехії
Ця країна – один з найбільших учасників ринку міжнародних вантажних перевезень в Європі. Вона має велику потребу у водіях і готова мотивувати їх солідним окладом. Досвідченим далекобійникам платять від 1400 євро в місяць. Водії пасажирських машин отримують менше. Але це все одно краще, ніж на батьківщині.

Робота в Чехії на заводі
Промислові підприємства країни відкривають багато вакансій. Вони мають потребу у фахівцях і неквалифицированном персоналі. Першим потрібно підтвердити свої навички, освіту і знати чеську мову. А ось останнім необов’язково. В їх завдання входить контроль якості деталей і обрізка заготовок.

Робота в Чехії на заводі підходить не тільки чоловікам. Завдяки високій автоматизації більшості виробничих процесів тут трудяться жінки. Вони не переносять тяжкості, які не піддаються значним фізичним навантаженням. Все, що їх просять робити, – слідувати інструкції і стежити за кожним своїм рухом.

Які фахівці потрібні в Чехії
Більшість українців, які вирушають працювати в цю країну, – представники сфери IT. Вона постійно розвивається. Тому за кордоном постійно потрібні програмісти, адміністратори. Вони можуть заробляти від 120 до 1600 євро на місяць.

Слюсарі, токарі, автомеханіки, оператори верстатів на чеських підприємствах отримують від 800 євро. Найдосвідченіші – від 1000 євро.

Представникам сфери послуг (офіціантам, кухарям, покоївкам, готельному персоналу) платять від 350 до 600 євро на місяць. Багато роботодавців не вимагають знати чеську мову.

В Чехії можна влаштуватися продавцем в магазин або торговим представником. Така робота не вимагає високої кваліфікації. Місячний оклад варіюється від 350 до 500 євро. Зі знанням чеської мови можна працювати в кол-центрі.

Сезонні роботи на фермі і благоустрій вулиць теж не вимагають високої кваліфікації. Оплата часто відрядна. Чим довше працювати, тим вищий дохід.