Сезонна робота в Фінляндії на 2018 рік орієнтована на сільськогосподарську діяльність, громадське харчування, лісове господарство, збір ягід на фермах і надання консультацій в сфері туризму. Кожен, хто хоче відправитися на заробітки і має в своєму розпорядженні двома паспортами (старого зразка і біометричним), може скористатися будь-яким з них. Таким громадянам надається можливість працювати протягом 90 днів.

Що робити, якщо паспорт один

Власникам біометричного паспорта потрібен сертифікат на роботу в Фінляндії. Він видається фінської службою, яка контролює переміщення населення: http://migri.fi/en/seasonal-work-certificate. Ті, у кого паспорт старого зразка, повинні отримати відповідну візу.

Отримання сертифікату

Розглянемо, як оформити сертифікат на роботу в Фінляндії поетапно. Вартість послуги розгляду заяви на отримання цього документа становить 100 євро. Засоби належить перерахувати безпосередньо в фінський банк. Його реквізити знаходяться на першій сторінці TOD_P_KAUSI. Їх і інструкції можна знайти в рамці вище форми заявки. В осередку «Призначення платежу» треба вказати прізвище та ім’я латинськими буквами (як в закордонному паспорті) та додати слово «kausityötodistus».

Розгляд заявки можна оплатити в будь-якому банківській установі України, що надає послуги міжнародних переказів. Список необхідних для цього документів, включаючи папери від роботодавця, є на останній сторінці форми TOD_P_KAUSI.

Фінське посольство не розглядає письмові прохання і не видає сертифікати. Тому їх направляють безпосередньо в МСФ.

Які папери потрібно докласти

 • Квитанція, що підтверджує оплату послуг розгляду.
 • Заповнена форма TY6_plus.
 • Договір від роботодавця.
 • Копія паспорта (кольорова).
 • Анкета від працівника Tod_p_kausi.

Засоби  зв’язку

 • Пошта: P.O. BOX 18, FI-00581 Helsinki
 • Електронна пошта: [email protected]
 • Факс: +358 295 411 720.

Важливо, що тепер всі сезонні працівники повинні звернутися в «Інститут соціального страхування Фінляндії (Kela)» за отриманням права на медичне обслуговування. Якщо Kela схвалить заявку, працівник отримає сертифікат.

У разі надзвичайної ситуації працівник, зрозуміло, маєте право звернутися за медичною допомогою. Детальніше: http://www.kela.fi/web/en/international-situations

Примітка: Сезонним працівникам, які їдуть до Фінляндії на збір лісових ягід менш ніж на три місяці, оформляти дозвіл на сезонну роботу не потрібно.

Інформація для власників паспортів старого зразка

Громадянам України, які не мають біометричного паспорта, потрібна звичайна віза для сезонної роботи на 90 днів. Її видає фінське посольство: www.finland.org.ua.

Офіційне працевлаштування в Фінляндії є українцям, які мають закордонним паспортом, а також особам, які легально проживають на території цієї країни. Вони повинні заповнити заяву, що розповсюджується виключно на категорію «Сезонна робота».

Віза надає можливість тимчасового працевлаштування за даним напрямком тільки на території Фінляндії. Документ видається на 90 днів у межах 6-місячного періоду. Тобто його можна оформити не більше одного разу кожні півроку. Дипломатичні представництва і відомства інших держав, включаючи ті, які входять до Шенгенської зони, не мають права видавати візи для сезонних робіт на території Фінляндії.

Всі заявки розглядаються і обробляються в рамках звичайного графіка. З огляду на попит на даний вид працевлаштування, слід заздалегідь подбати про оформлення документів.

Крім загального пакету паперів при отриманні візи на сезонні роботи потрібно докласти додаткову документацію:

Зобов’язує робоча пропозиція або дійсний трудовий договір, призначений для найму тимчасових працівників від роботодавця, що знаходиться на фінській території. У них повинна бути наступна інформація:

 • Тип робіт і місце їх проведення.
 • Тривалість дії документа.
 • Рівень заробітної плати.
 • Кількість робочих годин на тиждень або місяці.
 • Право на отримання відпустки.
 • Терміни початку дії договору або пропозиції
 1. Підтвердження належних умов розміщення, включаючи організовані заявником.
 2. Форма-гарантія від наймача.

Працевлаштування в Фінляндії не має на увазі використання шенгенської візи для бізнес-діяльності або туризму. Документ на сезонні роботи отримують окремо через подачу заяви в посольство.

Особливості сезонної роботи зі збору ягід

Відмітна особливість отримання візи для збору ягід полягає в переліку додаткової документації, що додається до загального пакету паперів. Все, що потрібно – запрошення від роботодавця, що містить наступні дані:

 • Найменування і контактні дані ферми або компанії-роботодавця.
 • Персональні дані запрошуваного тимчасового працівника.
 • Термін проведення робіт і кількість днів.
 • Дані про умови і вартість проживання.

Наявність дійсної фінської шенгенської візи виключає необхідність подавати заяву. Досить повідомити посольство.

Що потрібно зробити, якщо сезонні роботи триватимуть від 3 до 9 місяців

Зараз ці документи приймають виключно в паперовому вигляді.

Якщо сезонні роботи триватимуть понад 9 місяців, потрібно заповнити та подати OLE_TY1: http://migri.fi/en/residence-permit-for-an-employed-person. Цей папір приймають і в електронному форматі.