Чехія - популярний напрям. Українці їдуть туди вчитися, працювати і відпочивати.

Як доїхати до Чехії на літаку

Найпростіший і швидкий спосіб - полетіти в Прагу з Києва. Існує кілька прямих рейсів, в тому числі лоукостер від Чеських авіаліній.

Ціна питання

Все залежить від того, коли бронюються квитки. Якщо виліт завтра, доведеться заплатити 2000-2100 грн. Ті, хто планують поїздку заздалегідь, заощадять кількасот гривень. Вони можуть купити квиток на літак в Чехію за 1800-1900 грн.

Де знайти рейс

 • На skyscanner.com.ua.

 • На aviasales.ru.

Купувати квитки у авіакомпаній невигідно. Там вони часто коштують дорожче.

Це потрібно знати

Політ на літаку - найшвидший і другий за доступністю спосіб доїхати до Чехії. Дорога до Праги займає всього пару годин. Ще один плюс в тому, що не потрібно витрачати час на очікування в черзі на перевантаженій україно-польському кордоні.

У Чехії на літаку: коли краще летіти

Ранковим рейсом. В такому випадку буде час заселитися в готель чи продовжити шлях в інше місто.

Як доїхати до Чехії на автобусі

Дорога з Києва займає 25-26 годин. Квиток коштує 1600-1700 грн. Його можна купити і дорожче. Але час у дорозі і рівень комфорту будуть ідентичними.

У Чехії на автобусі: переваги поїздки

 • Доступність.

 • Можна взяти з собою багато багажу. За два великі валізи і ручну поклажу не доведеться доплачувати.

 • Красиві види. Зазвичай автобуси їдуть через Польщу або Словаччину, а потім по території Чехії. Завдяки цьому можна вдосталь намилуватися природою Східної Європи.

Де замовити квитки на автобус

 • На busfor.ua.

 • На transtempo.ua. Тут особливо багато варіантів.

Це потрібно знати

Автобуси ходять не тільки в Прагу, але і в Брно, Оломоуц, Карлові Вари, Градец-Кралове, Пльзень. Вони відправляються з Києва, Львова, Житомира, Рівного. Якщо точка відправлення - периферія, вартість поїздки знижується до 1300-1400 грн.

Лайфхак

Багато українців, яким або незручно, або невигідно їхати до Чехії з Києва, відправляються до Львова на поїзді, а там пересідають на автобус. Це займає більше часу, але допомагає заощадити гроші.

Їхати до Чехії на автобусі: зручно чи ні

У 2019 оператори роблять ставку на комфорт: м'які місця, гаряче харчування, туалети, Wi-Fi, розетки, пледи і подушки. І все це входить у вартість квитка.

Як доїхати до Чехії на поїзді

У 2020 році чехи планують запустити прямий нічний поїзд в Україні (до Львова) і назад. Станом на 2019 й прямого залізничного сполучення між країнами немає. Це обумовлено різними форматами залізниць в Європі і Україні.

Що робити українцям, які хочуть поїхати до Чехії на поїзді

Купити квиток на поїзд 749Д Київ-Пас. - Відень-Центральна. А по приїзді пересісти на прямий до Праги або Брно.

Квитки на віденський потяг продаються в українських залізничних касах. А на поїзд Відень-Прага - онлайн. Ціна - € 15-25.

Залізничне подорож до Чехії займає багато часу. Причини дві: пересадка і швидкість поїзда. До того ж витрати на квитки можуть досягти 2000-3000 грн.

Як доїхати до Чехії на машині?

Маршрут простий:

 1. Доїхати до Львова по трасі E40.

 2. Виїхати на M10. Дістатися до пункту Корчова-Краковець.

 3. Продовжити шлях по А4. На цей автобан виходить дорога з пункту Корчова-Краковець.

 4. Проїхати Руда-Шльонська і через 25 км згорнути на A1. Далі прямо в Чехію до Брно. Якщо потрібно в Прагу, доведеться згорнути на E50, не доїжджаючи до Брно.

Після перетину польсько-чеського кордону на першій же заправці потрібно купити марку-купон. Вона використовується на чеських автобанах, наприклад, A1. Без неї є ризик отримати штраф.