Для того, щоб ваше перебування в Фінляндії було максимально комфортним, Nikoloz - job склав список Лайфхак, якими, при бажанні, ви можете скористатися.

  1. Збір полуниці на увазі під собою тривалий і монотонна праця. Ми ж пропонуємо вам провести цей час з подвійною користю. А саме: працювати і вчитися одночасно. Перебуваючи в Україні, скачайте на телефон багато аудіокниг і аудіо програм для вивчення іноземних мов. Знаємо випадки, що при такому підході, дівчата примудряються підвищити знання іноземних мов в рази. І це в процесі збору полуниці, заробляючи!
  2. Не соромся топити лазню. Фінляндія відома своїми банями і саунами. У кожного фіна є одна-дві лазні. Це закон. Дуже часто фіни-фермери надають в користування для робітників окрему баню. Ми рекомендуємо вам 1-2 рази в тиждень відвідувати баню. Це сприяє зняттю не тільки м'язової втоми, але і сприятливо впливає на емоційний фон, сприяючи зняттю можливого стресу від однотипної діяльності.
  3. Харчуйтеся еко - продуктами. Ловіть рибу (навіть якщо ви дівчина). Процес лову риби в Фінляндії дуже простий і цікавий. Риби багато і клює завжди. Не бійтеся урізноманітнити вільний час новим видом діяльності. Робіть полунично-чорничні коктейлі. Збирайте гриби, тільки обов'язково перевіряйте з досвідченим грибником (а такі є завжди на фермах) чи зібрані вами гриби придатні до вживання. Часто фермери так само постачають працівників картоплею і овочами. Користуйтеся і цими дарами. Був не хитрий раціон допоможе не тільки оздоровитися, (особливо якщо ви житель міста і звикли до їжі з супермаркету), але і допоможе тим, хто бажає схуднути, скинути кілька кіллограмчіков.
  4. Пийте воду під час збору ягід. Не варто ігнорувати факт зневоднення і виснаження організму в жарку погоду. Крім заробітку, не забувайте і про своє самопочуття. Хворий працівник - поганий працівник. Якщо погано себе почуваєте, не терпіть, поки закінчиться робота. Будьте уважні до свого здоров'я. У холодну погоду краще потратьте 10 хвилин часу на гарячий чай, ніж потім злягти із застудою. Можете взяти з України термос і в холодну погоду користуватися ним. Не будьте байдужі ні до свого здоров'я, ні до здоров'я колег.
  5. Ніколи не зберігайте великих грошових коштів в кімнаті для спільного проживання. Краще віддати господареві ферми на зберігання або ж, що краще, скористатися грошовим переказом на Україну. Ця інформація може бути цікава людям, які за сезон можуть переїжджати з однієї ферми на іншу. Або ж після збору полуниці відправляються на збір лісових ягід.

Якщо у вас є валютна карта Приватбанку, можна відправити до 3000 євро на своє ж ім'я за допомогою системи грошових переказів RIA. Але будьте уважні, якщо грошей багато, відправляйте частинами. Не більше 900 євро за раз. Це денний ліміт. Одержати переказ можна online в особистому кабінеті Приват24, через кілька годин після відправки. Насправді ця процедура набагато простіше, ніж виглядає.

Ми впевнені, що цей список можна доповнити. Поділіться вашими Лайфхак. Що саме вам допомогло під час перебування в Фінляндії? Що зробило вашу роботу більш комфортною?