Благодарим за предоставленную информацию адвокатское объединение ” Ледоправо”.

Введення безвізового режиму активізувало українців більше подорожувати, виїжджати на роботу за кордон.

Існують ситуації, які обмежують виїзд українських громадян за межі держави, наприклад:

за особою існує заборгованість по аліментам або інші невиконанні зобов’язання (борги, штрафи тощо);
«порушено» кримінальну справу в рамках якої до особи діє заборона на виїзд за межі населеного пункту чи держави;
особу засуджено за вчинення злочину;
особа перебуває під адміністративним наглядом Національної поліції після звільнення з місць позбавлення волі;
особа володіє державною таємницею.
Саме Законом України «Про порядок виїзду з України і в’їзду в Україну громадян України» регулюється право на виїзд з України і в’їзд в Україну.

В більшості випадків, заборона на перетин кордону встановлюється, якщо людина має борг: перед державою, перед іншою особою, в тому числі щодо виплати аліментів. Зазвичай, громадянин не знає, що судом чи державним (приватним) виконавцем йому заборонено виїзд з країни.

Перевірити наявність чи відсутність заборон можна, подавши відповідну заяву до Державної прикордонної служби України або хоча б проглянути через офіційний сайт «Судової влади України» – https://court.gov.ua/, чи не було щодо Вас судових справ та ухвалених рішень.

В разі наявності заборони виїзду – можна звернутися до суду чи до державного (приватного) виконавця з відповідною заявою про оскарження такого рішення чи його скасування.

Якщо судом буде скасовано таку заборону, слід надати копію рішення до прикордонної служби для виключення Вас з бази осіб, яким виїзд заборонено.

Звертаємо увагу платників аліментів на те, що від 6 лютого 2018 року вступив у дію Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів». Всі впроваджені законом обмеження, в тому числі і заборона на виїзд за межі України, стосуються осіб, які мають СУКУПНУ заборгованість по аліментам понад 6 місяців.

Раніше виконавець був зобов’язаний звертатися до суду з поданням про обмеження виїзду за кордон боржника який має заборгованість по сплаті аліментів, зараз виконавець має право БЕЗ РІШЕННЯ СУДУ, самостійно прийняти рішення відносно обмеження права виїзду. Після сплати заборгованості, ці обмеження ПОВИННІ (зняті) бути переглянуті.

Щасливої дороги Вам і вашим близьким!

Источник: https://court.gov.ua