У разі закінчення терміну легального перебування в Польщі

1. Громадяни України, у яких в період епідемії завершується термін легального перебування на основі візи / карту побиту – Ніяких формальностей здійснювати не потрібно. Легальне перебування буде продовжено відповідно до законодавства і не передбачає вклеювання в паспортний документи нової візової етикетки або видачі нового бланка карти побуту. Легальність перебування буде продовжено на 30 днів після дати скасування в Польщі стану епідемії

2. Громадяни України, у яких в період епідемії завершується термін легального перебування в рамках безвізового режиму і які не мають можливості повернення в Україну. Можуть подати клопотання про отримання дозволу на тимчасове перебування в РП в Управління з питань іноземців в воєводстві проживання (Urząd do spraw cudzoziemców) засобами поштового зв’язку (збережіть підтвердження про надання кореспонденції), або після відновлення штатного режиму роботи установи з заявниками. Термін подачі таких клопотань буде продовжено до 30 днів після дати скасування в Польщі стану епідемії.

Прикордонна служба Республіки Польща не застосовуватиме санкцій до громадян України, термін легального перебування яких на території Польщі завершиться в період оголошеного в РП стану епідеміологічної загрози, і які в зв’язку з труднощами, пов’язаними з обмеженням міжнародних пасажирських перевезень, не змогли вчасно залишити територію Республіки Польща . Однак, кожен випадок буде розглядатися індивідуально!

Як можна в’їхати до України з 17 березня 2020

Україна призупинила регулярне міжнародне пасажирське авіа-, залізничне і автобусне сполучення. З 7 квітня 2020 українсько-польському кордоні можна перетнути лише автомобільним транспортом через 2 пункту пропуску: Ягодин-Дорогуськ та Краковець-Корчова. Піший перехід не здійснюється. Оперативна інформація на інтерактивній карті пунктів пропуску: https://dpsu.gov.ua/ua/map. Згідно з рішенням Уряду № 255 від 02.04.2020 громадяни України, які здійснюють перетин державного кордону, підлягають: обов’язкову госпіталізацію до обсерваторів (ізоляторів). Термін обсервації становить 14 днів.

Джерело: Smart Work