Останнім часом наша команда отримує дуже багато питань і коментарів з приводу того, чи є ягода, а відповідно і робота в Фінляндії?

Цих питань накопичилося стільки, що я вирішив детально розповісти всім і відразу про стан чорниці та інших дикорослих ягід в Фінляндії на сьогоднішній момент.
Особливістю цього року було те, що початок літа видався дуже спекотним, саме з цієї причини в північних регіонах вигоріло велика кількість ягід. Так само, слід зазначити, що в цьому році спостерігається не найкращий врожай полуниці.

У зв’язку з усіма цими моментами, перехідний етап між полуницею і дикорослими ягодами в Фінляндії трохи затягнувся, так як з’явився великий інтервал між закінченням збору полуниці і початком збору ягід у лісі і склав близько тижня. У випадку з виїздом на сезонні роботи до Фінляндії, ми розуміємо, що кожен день на рахунку, тому навіть тиждень перерви для наших заробітчан і для клієнтів команди Nikoloz-Job – це багато.

Як то кажуть, “я і моя молода команда” вирішили це питання. Я, як керівник координую багатьох людей для якнайшвидшого виїзду з полуниці на дикорослих ягоду. При цьому, ми намагаємося зробити це з мінімальними витратами для наших заробітчан, які приїхали на роботу до Фінляндії заробляти, а не витрачати.

Що я можу сказати про чорницю в цьому сезоні?

Сміливо заявляю, переконавшись в цьому особисто, що чорниця дозріла на даний момент приблизно на 60%, в південному регіоні Фінляндії (так звана, Південна Сава). В цілому, стан чорниці і обстановка дуже надихає. Перше і найважливіше – ягода є! Десь вона вже дозріла, десь немає, є ділянки із зеленою ягодою, яка тільки дозріває і наливається. Мій багаторічний досвід підказує мені, що ягоді не вистачає дощу. Дуже обнадіює той факт, що до кінця тижня очікуються опади у даному регіоні, а це говорить про те, що дозрівання ягоди триватиме ще близько 7-10 днів.

Знову ж таки, з моєї багаторічної практики, можу констатувати той факт, що це не саме посушливе літо. Бували сезони, коли дощ був відсутній протягом півтора місяців. Але і з такими сезонами в Фінляндії команда Nikoloz-Job успішно справлялася, чого вже там приховувати.

Хотілося б звернути увагу на позитивну сторону цього всього – ягода починає дуже добре цінуватися, вже з’явився великий попит на чорницю і брусницю, що нам, заробітчанам, дуже на руку. Хоч ягоди і буде менше, в порівнянні з минулим роком, але її вартість буде вище.

Хочу підвести підсумок всього, що я вам розповів, дорогі друзі – в нашій справі дуже важливий позитивний настрій. У будь-якій справі є свої плюси і мінуси, але команда Nikoloz-Job, я – Ніколоз і всі наші клієнти будемо знаходити тільки позитивні сторони в будь-яких питаннях.

Також я нагадую, що бажаючі знайти роботу в Чехії, Словаччині можуть звернутися до нас будь-яким зручним способом – телефоном, в Instagram, Viber або Facebook.

З вірою в успіх, Ваш Ніколоз Дзуцев!