В цьому році потреба в сезонних працівниках становить від 10 000 до 16 000 чоловік.
Сезонні працівники, праця яких необхідний у сільськогосподарській галузі, починають прибувати до Фінляндії під жорстким контролем наглядових відомств, що піклуються про установ охорони безпеки. Так, організація Töitä Suomesta займається доставкою сезонних робітників з України чартерними рейсами, як це відбувалося минулої весни.

Прибулі першим рейсом українці вже щосили трудяться на фермі Тамсаарі, що під Наанталі. Організувати їх переліт безпечно вдалося без труднощів.

Господиня ферми Стііна Лерккі повідомляє, що перший тест на коронавірус працівники проходять ще у себе на батьківщині. Його проходять максимум за три дні до вильоту. У Фінляндії в аеропорту прибувають тестують ще раз, після чого на фермі працівники проходять тест утретє. У проміжку між тестуваннями працівники знаходяться в ізольованих приміщеннях, каже Лерккі.

З чотирьох прибулих в Тамсаарі працівників жоден з них не був заражений, і сільгоспроботи на фермі йдуть повним ходом. Лерккі визнається, що деякі сумніви з приводу іноземної робочої сили у неї були.

– Зрозуміло, є і упередження, і страхи, але нам залишається тільки пересилити їх і намагатися робити свою роботу. Ми звертаємося з іноземними сезонними працівниками так само, як і з усіма іншими, тобто відповідально і з дотриманням заходів безпеки.

Потреба в робочій силі зростає до літа
Керівник Центрального союзу сільгоспвиробників Марко Мякі-Хакола каже, що ситуація з сезонними робітниками в Фінляндії склалася досить сприятлива. Організація Töitä Suomesta регулярно доставляє до Фінляндії працівників з України. Першим рейсом прибуло 160 працівників, які трудяться зараз на фермах по всій країні.

– На практиці найбільша потреба в працівниках зараз в південно-західній Фінляндії, де вже почався посів. Поступово в інших регіонах теж потребуватимуть додаткових силах, і найбільше число працівників потрібно на збиранні полуниці в літній сезон, – коментує Мякі-Хакола.

Чартерні рейси для сезонних робітників були організовані також минулого коронавесной. Мякі-Хакола дякує фінський уряд за те, що була організована безпечна доставка іноземної робочої сили в Фінляндію. Проблеми, за його словами, можуть виникнути в тому випадку, якщо в одній з країн різко зміниться епідеміологічна ситуація.

За словами Мякі-Хакола, фермери потребують 10 000-16 000 сезонних працівників.

– Частина ферм хоче, щоб до них на роботу прибували ті іноземці, з якими вони вже встигли попрацювати і знайти спільну мову раніше, хтось хоче працевлаштовувати місцеву молодь. Ми шукаємо на ферми також фінських робітників.

– У минулому році ми перевезли близько 3000 сезонних робітників чартерними рейсами, серед них не було жодного людини, що заразилася. Наше тести і карантин допомагають убезпечити як працівників, так і фермерів.

Джерело: https://yle.fi/