За даними уряду, до України повернулося 2 млн українців. Їм хочуть дати роботу або дешеві кредити

За період карантину до України повернулося близько 2 млн громадян, які перебували на заробітках і приїхали через втрату роботи, повідомив прем’єр-міністр Денис Шмигаль.

“Ми цих людей ідентифікуємо як надзвичайно кваліфіковану, навчену в Європі робочу силу, яка має високу продуктивність, хорошу технологічну, професійну підготовку. Це люди, які були б, напевно, дуже корисними для розвитку економіки всередині держави. Тому, очевидно, треба їх зберегти”, – сказав він.

За словами прем’єра, щоб залишити “заробітчан” в Україні, уряд планує створити нові робочі місця і запустити нову кредитну програму для мікро та малого бізнесу.

“Звичайно, для тих, хто заробляв за кордоном тисячі євро, ми не можемо виплатити тисячі”, – констатував Шмигаль.

При цьому він зазначив, що зарплата 600 у.о. в Україні для тих, хто за кордоном заробляв 1000 у.о., може стати приводом для того, щоб не повертатися на заробітки.

“За нашими розрахунками та очікуваннями, якщо різниця між заробітною платою в Європі та Україні становить 300-400 євро, то люди не приймають рішення їхати на заробітки… Це такий психологічний розрив. Те, що витрачається на проживання, власне утримання там тощо. Тому їм краще отримувати 600 у.о. вдома, ніж 1000 у.о. десь на заробітках”, – сказав прем’єр.

Також для людей, які повернулися з-за кордону і шукають можливості вкласти зароблені гроші в бізнес, уряд хоче запустити нову програму кредитування – “Нові гроші”. Зараз ця програма в стадії розробки. Вона, за словами Шмигаля, дозволить отримувати кредити на бізнес з мінімальною процентною ставкою від 0% до 5% на тривалий термін і з можливою відстрочкою виплати тіла кредиту.

“Взявши ці кошти, бізнесмен повинен усвідомлювати наявність карантинних обмежень. І залучати кошти з урахуванням цього факту. Для прикладу скажу. Якщо з 15 липня відкриються заклади типу барів і ресторанів, то підприємець, знаючи це, може брати кредит, готуватися, наповнювати його товаром і 15 липня його відкривати”, – зазначив глава уряду.

Джерело: https://uapravda.com/