На даний момент Міністерство праці прояснює можливість найняти сезонних працівників з числа місцевих жителів.
Натомість російських, українських і тайських збирачів врожаю, які щорічно приїжджають до Фінляндії.

Сільське господарство і фермери незабаром будуть мати гостру потребу в тисячах робочих рук, якщо сезонні працівники з-за кордону в цьому році не зможуть приїхати на роботу до Фінляндії через ситуацію з коронавірусів.

Перші роботи на фермах вже почалися. У той же час найбільш гостра потреба в працівниках виникає під час збору врожаю.

– Хто буде збирати ягоди? У нас зазвичай в сезон зайняті 90 працівників. Щоб зібрати урожай і доставити його на прилавки, потрібні робочі руки, – каже Ярмо Рёппянен, фермер. – Можна найняти і фінів, звичайно, в тому випадку, якщо їм цікава короткочасна сезонна робота на зборі врожаю.

На даний момент Міністерство праці прояснює можливість найняти сезонних працівників з числа місцевих жителів взамін російських, українських і тайських збирачів врожаю, які щорічно приїжджають до Фінляндії. Працівників планується шукати серед безробітних, відправлених в примусову відпустку, студентів, школярів і біженців.

– Ми говоримо про 15-20 тисяч осіб. Мені важко повірити, що місцева робоча сила зуміє заповнити цю нестачу. При цьому може знадобитися і більше працівників. Знову ж таки, потрібно розуміти, що ми говоримо про людей, які раніше не працювали або не володіють потрібними навичками, вони почнуть з нуля, – коментує Леена Копон з Асоціації фермерів суоненйокі

Міністерство праці з’ясовує, чи можливо буде як виняток найняти іноземних працівників.

– У цій сфері ми сподіваємося в першу чергу отримати іноземну робочу силу, – каже Копон.

Фермери, які очікують сезонних працівників з-за кордону, не можуть приймати ніяких рішень до того, як стане відомо, приїдуть іноземці чи ні.

– Ми дала згоду на обов’язковість брати іноземну робочу силу. Ми гарантуємо, що вони отримають за це певну суму. Спершу потрібно переконатися, що вони не приїдуть, а вже потім наймати місцевих, – каже Ярмо Рёппянен, що вирощує полуницю.

Джерело: https://yle.fi/