Звичайна щорічна продуктивність фермерського господарства Ярвікюля в Саувен, що недалеко від Турку, становить 300 000 кг садових ягід і овочів. В цьому році, однак, урожай складе лише близько 50 000 кг. Іноземну робочу силу з-за коронавируса практично не отримати.

На посадці має працювати 40 осіб, а зараз задіяні тільки троє. Під час збору річного врожаю на фермі працюють 200 працівників.

– Ясна річ, що ми не встигаємо. Потім настане час збирати спаржу, висаджувати рослини у відкритому полі, чистити, – скрушно перераховує власник ферми Ярі Суомінен.

В цьому році фінські господарства потребують 20 000 іноземних найманих працівників.

Раніше на багатьох фермах працювали українці, які приїжджали з року в рік. Їм подобається працювати в Фінляндії, так як на батьківщині знайти гідний заробіток нелегко. У Фінляндії, в свою чергу, гострий дефіцит людей, готових виконувати важку сільськогосподарську роботу.

У деяких регіонах, наприклад, в Південно-Східній Фінляндії, вдається залучати на сільгоспроботи і фінів. Ярі Суомінен з Саувен, однак, не має особливих надій по відношенню до місцевої робочої сили. Він розповідає, що минулого тижня приїжджала одна група працівників, однак вони відразу поїхали назад, як тільки почав капати дощ: у людей не було з собою відповідного одягу.

Багато ферми розташовані у віддалених місцях, де немає автобусних зупинок. На самих фермах є бараки для проживання, проте мало хто з фінів, як каже Суомінен, готовий ночувати поза домом

Джерело: https://yle.fi/