Недавнє попередження президента Франції Еммануїла Макрона про те, що зовнішні кордони Шенгенської зони і асоційованих держав-членів можуть залишатися закритими до вересня, не втратило надії тих, хто збирається подати заяву на отримання шенгенської візи протягом всього цього періоду.

Якщо Європейська комісія, яка вже закликала продовжити закриття кордону до середини травня, вирішить продовжити зовнішні кордони до вересня, це означає, що громадяни країн, що не є членами ЄЕЗ, і особи, які мають посвідку на проживання, не зможуть їздити в ці країни.

Безсумнівно, що як тільки ризики пандемії зменшаться, і Шенгенська зона почне повертатися до нормального життя, держави-члени почнуть запитувати додаткові документи, що стосуються стану здоров’я заявника.

В обмін електронними листами з SchengenVisaInfo.com офіційний представник ЄС підтвердив, що бажають поїхати до Шенгенської зони після того, як держави-члени поступово почнуть повертатися до нормального життя,

«Коли у вересні відкриються Шенгенські кордони, якщо вони це зроблять, заявники на отримання Шенгенської візи повинні будуть здати тест на коронавірус, який дав негативний результат, який був проведений протягом останніх двох тижнів до подачі заяви на візу. Від мандрівника може знадобитися пройти новий тест перед поїздкою до Шенгенської зони, щоб упевнитися, що він / вона не була інфікована за цей час », – сказало джерело.

Чиновник також зазначив, що як тільки вакцина COVID-19 буде підтверджена і стане доступною для всіх, претендентам візи може знадобитися вакцинація в майбутньому, зокрема, якщо вірус залишиться активним.

У той час як може здатися, що країни Шенгенської зони будуть змушені піти на додаткові зусилля, викликані пандемією коронавірус, офіційні особи заявляють, що в минулому деякі країни-учасниці Шенгенської угоди пред’являли аналогічні вимоги щодо країн, що найсильніше постраждали від свинячого грипу і Вірус Ебола.

Незважаючи на те, що число випадків захворювання коронавірусів в світі наближається до двох мільйонів, країною, яка найбільше постраждала в світі, залишаються Сполучені Штати, де було виявлено 588 465 випадків захворювання, за якими слідують чотири члени Шенгенської зони, Іспанія, Італія, Франція і Німеччина . Шенгенської країною з найбільшим числом смертей залишається Італія, в той час як найбільше число смертей на мільйон осіб припадає на Сан-Марино, країну з 33 785 громадянами, де 371 чоловік померли.

Джерело: https://www.schengenvisainfo.com/