Давність тесту не повинна перевищувати 96 годин. В країну впускають людей із постійним або тимчасовим дозволом на проживання.

Словаччина з 08.00 10 червня починає вимагати негативний тест на коронавірус при в’їзді іноземців з території України. Про це повідомляє Держприкордонслужба України в середу, 10 червня.

На територію Словаччини дозволяють пропуск осіб з постійним або тимчасовим дозволом на проживання на її території і тих, кому було видано довідку від компетентного міністерства, якщо на в’їзді вони нададуть негативний RT-PCR тест на COVID-19.

При цьому довідка повинна бути словацькою, чеською, англійською або німецькою мовами або ж перекладена однією з цих мов. Давність видачі результатів тесту не повинна перевищувати 96 годин.

Проте скасовується обов’язкова обсервація для зазначеної категорії осіб та дотримання її через мобільний додаток Smart karanténa (Розумний карантин). Водночас такі особи повинні дотримуватися ізоляції в домашньому середовищі і протягом п’яти днів від приїзду пройти лабораторний аналіз на захворювання на COVID-19.

Транзит через Словаччину дозволяється при дотриманні умов:

  •     транзит громадян країн ЄС та їхніх сімей при поверненні в країну ЄС, громадянами якої вони є. Зазначені особи повинні проїхати територію Словацької Республіки без зупинки не більше, ніж за 8 годин від в’їзду, враховуючи необхідну дозаправку пальним;
  •     транзит громадян третіх країн в держави Євросоюзу, в якій вони мають постійну або тимчасову посвідку на проживання. До них застосовуються ті ж вимоги щодо тесту, як і до осіб, які в’їжджають в Словаччину, а також вимога залишити країну менш ніж за 8 годин.

Нагадаємо, що Словаччина відкрила кордони з Україною з 1 червня. Відновили роботу пункти Вишнє Німецьке (укр. – Ужгород), Убля (укр. – Малий Березний) та Вельке Слеменце (укр. – Малі Селменці).

Джерело: https://korrespondent.net/