До уваги громадян України, які планують приїхати до Фінляндії на сезонні роботі!

За наявною в Посольстві України в Фінляндській Республіці інформацією, в контексті мінімізації негативних наслідків пандемії коронавірусу COVID-19 Міністерство сільського та лісового господарства Фінляндії спільно з Федерацією сільськогосподарських та лісових виробників Фінляндії (MTK) нещодавно узгодили перелік критично важливих робіт для безпеки постачань та життєдіяльності економіки Фінляндії на період квітень-травень 2020 року.

У цьому контексті фінською стороною було складено список із 1500 іноземних громадян (більшість з яких є громадяни України), які мають право в’їхати на територію Фінляндії з метою виконання ними таких робіт в умовах триваючих обмежувальних заходів, що діють на території Фінляндії.

Таким чином, вбачається, що наразі фінляндська сторона гарантує безперешкодний приїзд та перетин кордону Фінляндії ЛИШЕ тим громадянам України, які потрапили до затвердженого списку Міністерства сільського та лісового господарства Фінляндії та Федерації сільськогосподарських та лісових виробників Фінляндії.

Інформація про включених громадян України до вказаного списку доводитиметься до відома потенційних працівників безпосередньо фінськими роботодавцями. Особи, з якими не контактували їхні фінські роботодавці, НЕ повинні подорожувати до Фінляндії.

У разі отримання іншої важливої інформації щодо порядку приїзду українських сезонних робітників до Фінляндії, Посольство інформуватиме вас додатково. Будь ласка, слідкуйте за новинами на наших офіційних ресурсах.

Джерело: Embassy of Ukraine in the Republic of Finland and Iceland