Шановні громадяни України!

Згідно прийнятого рішення уряду Фінляндії до 13 травня 2020 р. прикордонний рух буде обмежено на внутрішніх та зовнішніх кордонах Фінляндії.

У зв’язку  з цим пропонуємо ознаймитись з Пам’яткою Фінської прикордонної служби щодо введених обмежень на перетин внутрішніх та зовнішніх кордонів Фінляндії (станом 08.04.2020) ( .docx , 18.94 Кб )

Докладніше на сайті Прикордонної служби Фінляндії: https://www.raja.fi/current_issues/guidelines_for_border_traffic

Пам’ятка Фінської прикордонної служби щодо введених обмежень на перетин внутрішніх та зовнішніх кордонів Фінляндії (станом 08.04.2020)

На внутрішніх кордонах, тобто перетин кордону між Фінляндією та іншими країнами Шенгенської зони дозволений:

1. З метою повернення до Фінляндії:

а. громадянам Фінляндії та їх членам сім’ї

b. громадянам країн ЄС та Шенгенської зони, які проживають у Фінляндії, та їх членам сім’ї

с. Громадянам третіх країн, які проживають в Фінляндії на підставі посвідки на проживання

2. З метою повернення транзитом до іншої країни ЄС або країни Шенгенської зони або через них:

а.  громадянам інших країн ЄС та країн Шенгенської зони та членам їх сім’ї

b. громадянам третіх країн, які мають посвідку на проживання в іншій країні ЄС або країні Шенгенської зони

3. З метою здійснення робочих поїздок та інших необхідних поїздок:

а. працівникам сфери охорони здоров’я та рятувальної служби, а також спеціалістам, що працюють у сфері догляду за людьми похилого віку

b.  водіям та працівникам вантажного транспорту, та іншим співробітникам в сфері транспорту

с. працівникам, які працюють на постійній основі в природній робочій зоні на фінляндсько-шведському або фінляндсько-норвезькому кордоні

d. дипломатам, працівникам міжнародних організацій, військовослужбовцям та працівникам сфери надання гуманітарної допомоги з метою виконання своїх посадових обов’язків

е.  особам, які подорожують у зв’язку з терміновими сімейними обставинами (наприклад, відвідування церемонії поховання)

f. особам, які потребують міжнародного захисту або які подорожують з іншими гуманітарними цілями

g. для здійснення інших необхідних та обґрунтованих поїздок. Наприклад, іншою необхідною поїздкою буде здійснення роботи з технічного обслуговування, виконання якої вимагає прибуття робочої команди або співробітника з іншої країни і робота повинна здійснюватися без затримки.

Під час перебування в Фінляндії всі особи, які прибувають до Фінляндії через внутрішні кордони (окрім працівників екстреної медичної допомоги, рятувальних служб та персоналу транспортної та логістичної служб), зобов’язані виконувати інструкції, видані фінськими органами охорони здоров’я, та залишатися на карантині протягом 14 днів з моменту останнього прибуття до Фінляндії.

На зовнішніх кордонах, тобто перетин кордону між Фінляндією та іншою країною не-Шенгенської зони, дозволений:

1. З метою повернення до Фінляндії:

а. громадянам Фінляндії та їх членам сім’ї

b. громадянам країн ЄС та Шенгенської зони, які проживають у Фінляндії, та їх членам сім’ї

с. Громадянам третіх країн, які проживають в Фінляндії на підставі посвідки на проживання

2. З метою повернення транзитом до іншої країни ЄС або країни Шенгенської зони або через них:

а.  громадянам інших країн ЄС та країн Шенгенської зони та членам їх сім’ї

b. громадянам третіх країн, які мають посвідку на проживання в іншій країні ЄС або країні Шенгенської зони

3. З метою виїзду громадян третіх країн

4. З метою здійснення необхідних поїздок:

а. працівникам сфери охорони здоров’я, рятувальної служби та спеціалістам, що працюють у сфері догляду за людьми похилого віку

b.  водіям та працівникам вантажного транспорту, та іншим співробітникам в сфері транспорту

с. дипломатам, працівникам міжнародних організацій, військовослужбовцям та працівникам сфери надання гуманітарної допомоги з метою виконання своїх посадових обов’язків

d.  особам, які подорожують у зв’язку з терміновими сімейними обставинами

e. особам, які потребують міжнародного захисту або які подорожують з іншими гуманітарними цілями

f. для здійснення інших необхідних та обґрунтованих поїздок. Наприклад, іншою необхідною поїздкою буде здійснення роботи з технічного обслуговування, виконання якої вимагає прибуття робочої команди або співробітника з іншої країни і робота повинна здійснюватися без затримки

Під час перебування в Фінляндії всі особи, які прибувають до Фінляндії через зовнішні кордони (окрім працівників екстреної медичної допомоги, рятувальних служб та персоналу транспортних та логістичних служб), зобов’язані виконувати інструкції, видані фінськими органами охорони здоров’я, та залишатися на карантині протягом 14 днів з моменту останнього прибуття до Фінляндії.

ЩОДО ІНШИХ ВАЖЛИВИХ ПОДОРОЖЕЙ НА ВНУТРІШНІХ ТА ЗОВНІШНІХ КОРДОНАХ

Під іншими важливими поїздками розуміється прикордонний рух, пов’язаний з роботою, що є важливою для функціонування суспільства або безпеки поставок та вимагає виконання робочих завдань особами з іншої країни і повинна здійснюватися без затримки.

Міністерство економіки та зайнятості займалося процесом визначення переліку видів робіт, що є важливими для функціонування суспільства або безпеки поставок і повинна здійснюватися без затримки. Цей перелік важливих робіт не є попереднім рішенням, що дозволяє здійснювати в’їзд в країну. Роботодавець повинен заповнити спеціальну форму для того, щоб обґрунтувати, чому робота працівника, який приїжджає до Фінляндії, є критично важливою і повинна здійснюватися без затримки. Роботодавець заповнює форму під назвою “Пояснення роботодавця щодо необхідності в’їзду працівника в країну під час надзвичайного стану” та надає її працівникові (див.: https://bit.ly/3e7HaCq). На додаток до інших документів, необхідних для перетину кордону, працівник, який прагне в’їхати до Фінляндії, подає цю форму під час перетину кордону.

Громадянин третьої країни з вищевказаною формою, який прибуває для здійснення критично важливої роботи у сфері сезонних робіт у Фштляндії (сільськогосподарський сектор, лісовий сектор), може в’їхати в країну, пред’явивши сертифікат на сезонну роботу (seasonal work certificate), сезонну робочу візу (seasonal work visa) або сезонний дозвіл на проживання (seasonal residence permit).

Під час вирішення питання, чи відповідна поїздка працівника підпадає під «важливу подорож», органи прикордонної служби враховують перелік важливих видів робіт та пояснення роботодавця. Рішення про те, чи є поїздка важливою, приймаються органом прикордонної служби на відповідному прикордонному пункті пропуску, виходячи з інструкцій, виданих Прикордонною службою Фінляндії, та з урахуванням обставин кожного конкретного працівника.

Перелік видів робіт, які вважаються критично важливими з точки зору безпеки постачання та функціонування певних секторів, розміщений за посиланнями: https://bit.ly/2wpPJHB та https://bit.ly/39TveRu (англійською мовою).

Джерело: https://finland.mfa.gov.ua/