Пандемія і серйозні обмеження мобільності громадян впливають на залучення країнами сезонних працівників, але чеські чиновники виходять з того, що кількість українських трудових мігрантів в цьому році суттєво не знизиться.

Про це повідомили в Міністерстві праці та соціальних справ Чеської Республіки за інформаційним запитом Укрінформу.

«Поки що неможливо прогнозувати заздалегідь, скільки сезонних працівників з України прибуде до Чехії в цьому році, однак можна очікувати орієнтовно, що ці цифри будуть ідентичні торішнім», – зауважили в міністерстві.

У минулому році уповноважені органи Чехії видали українцям в цілому понад 150 тисяч дозволів на роботу: в першому кварталі – 50 520, другому – 13 977, третьому – 51 625, четвертому – 33 904. Втім, з цієї кількості власне на сезонних роботах були зайняті тільки 6 відсотків, найбільше в третьому кварталі – 17 111 осіб. Решта – це ті, хто отримав шенгенську (короткострокову) візу з метою працевлаштування.

Всього станом на 31 березня 2021 роки кількість громадян України, зайнятих більш-менш довгостроково на чеському ринку праці, досягало 186 356 (із усього близько 600 тисяч іноземців). З них більш ніж 52 тисячі були зайняті на виробництві, в адміністративному секторі працювали понад 37 тисяч українців, в будівельній сфері – більше 32 тисяч. Також до п’ятірки найбільш популярних серед українських працевлаштованих громадян в Чехії увійшла сфера транспорту і торгівлі / ремонту (більш ніж 14 і 13 тисяч відповідно).

Тим, хто планує працевлаштуватися в Чехії найближчим часом, варто враховувати, що згідно з переліком країн за рівнем ризику зараження, затвердженим Міністерством охорони здоров’я, Україна зараз вважається країною з дуже високим ризиком зараження COVID-19. З 4 травня для українців діють наступні правила в’їзду до Чехії: необхідність заповнити електронну Форму прибуття ще перед від’їздом в ЧР і мати письмове підтвердження про те, що Форма отримана уповноваженими органами; перед в’їздом на територію Чеської Республіки мати негативний результат ПЛР-тесту, зробленого не раніше 72 годин до початку поїздки; не раніше 5-го дня, але не пізніше 14-го дня після в’їзду на територію ЧР здати (за свій рахунок) ПЛР-тест на наявність коронавируса і до отримання негативного тесту перебувати на домашньому карантині.

Всім громадянам третіх країн також треба ще перед отриманням візи (це стосується як тих, хто отримує дозвіл на проживання з метою як господарської діяльності, так і освітньої діяльності) подати до консульських відділів документ, що підтверджує їх згоду з карантинними обмеженнями чеської влади.

Як повідомлялося, за даними сайту Worldometers, станом на 14 травня в Чехії були зареєстровано 1 651 178 випадків коронавируса, з них 29 857 летальних.