У Фінляндії двоє чоловіків були оштрафовані за підробку документів, за допомогою яких вони наймали українських робітників на бетонний завод у центральній частині країни.

Про це повідомляє місцеве видання Yle.

Українські посвідчення особи не давали права на роботу в Фінляндії під час перевірки Регіональним державним адміністративним агентством. Тому з 2017 року робітники використовували румунські посвідчення особи.

Сенс махінації полягав в тому, щоб представити українців румунами, тобто громадянами ЄС, котрі мали право працювати в Фінляндії без додаткових дозволів.

Українці заявили, що не виготовляли підроблені документи, заперечували звинувачення і стверджували, що не знали про фальшивки. При цьому “румунські” посвідчення особи пред’являли в регіональний орган влади, податкову і будівельну асоціацію.

Районний суд визнав, що серйозної підробки не було, оштрафувавши одного з фігурантів справи на 2400 євро з виплатою протягом двох місяців. У другого фігуранта з доходу вирахували 360 євро, що підлягають сплаті в такий же строк. Однак рішення не є остаточними і можуть бути оскаржені в апеляційному суді.

Цікаво, що це не перший випадок забезпечення українців румунськими документами для роботи в Європі.

Так, у вересні-2020 на підприємствах м’ясопереробної промисловості Німеччини пройшли облави на нелегалів. Було затримано десять осіб, яких підозрюють у забезпеченні українців фальшивими румунськими документами, щоб уможливити їхнє працевлаштування в Німеччині.

Джерело