У Польщі українці знову вляпалися у неприємності. Місцеві правоохорнці затримали вісьмох українців, які вели бізнес на “освядченнях” для земляків з України.

Затримували українців одразу у трьох містах: у Варшаві, Лодзі та Бидгощі. Загалом вдалося затримати 4 чоловіків та 4 жінок, які є громадянами України.

Українців звинувачують в тому, що вони організовували перетин польського кордону для своїх співвітчизників на підставі фіктивних “освядчень” або “зезволень”. Їхніми послугами скористалося щонайменше кількасот українців. Для ведення своєї діяльності підозрювані створювали фіктивні фірми, або використовували ті, що вже раніше існували, але нічим конкретно не займалися.

Фактично вони були потрібні тільки для того, щоб від їхнього імені робити в ужендах праці “освядчення” для іноземців, а в ужендах воєводських  – “зезволення”.  Інформація, яка подавалася до установ, була неправдивою, оскільки насправді працевлаштовувати людей ніхто не мав наміру. Ці документи потім просто продавалися охочим приїхати на роботу до Польщі.

Двох затриманих громадян України, яких слідство вважає керівниками злочинної групи, взяли під тимчасовий арешт терміном на 3 місяці. Інших шістьох поки відпустили під заставу. Усім може загрожувати від 3-х місяців до 10 років в’язниці.

Джерело: https://myukraine.co.ua/