Мінпраці планує організувати чартери для доставки в країну сезонних сільгоспробітників з України

У Фінляндії вони повинні будуть пройти двотижневий карантин перш ніж відправитися на ферми, які гостро потребують робочої сили. Якщо весняні польові роботи не будуть виконані в строк, це може привести до дефіциту продуктів харчування і підвищенню цін, попереджають фермери.

Фінляндія планує організувати чартерні рейси для доставки в країну сезонних працівників сільського господарства з України.

Через обмеження, введених в зв’язку з епідемією коронавируса, фінські фермери зіткнулися з гострим дефіцитом робочої сили. За їхніми словами, багато продуктів харчування можуть закінчитися і вартість їжі підвищиться, якщо весняні польові роботи не будуть проведені в строк.

Брак працівників відчувається не тільки в Фінляндії. Така ж ситуація по всій Європі. У ситуації, що склалася під загрозою може опинитися збір врожаю овочів, ягід і винограду.

На фінських фермах традиційно працюють сезонні працівники з України, Росії і Таїланду.

Зараз міністерство праці вивчає можливість організувати чартерні рейси для українських працівників.

За словами старшого фахівця Мінпраці Лаури Перхеентупа, в даному випадку іноземці повинні будуть пройти двотижневий карантин перш ніж відправитися на ферми. Вона повідомила, що в міністерстві в спішному порядку працюють над цим планом. За словами чиновника, мова йде приблизно про 1500 працівників з третіх країн – вони критично важливі для фінського сільського господарства.

Також в Фінляндії планують запустити спеціальну рекламну кампанію з тим, щоб залучити на ферми місцевих жителів з числа безробітних, відправлених в примусову відпустку, студентів, школярів і біженців.

Джерело: https://yle.fi/