Східноєвропейські сільськогосподарські робітники відправляються до Великобританії на чартерних рейсах для збору плодових і овочевих культур.

Повітряна чартерна служба повідомила Бі-бі-сі, що перший рейс приземлиться в четвер у Станстед з 150 румунськими сільськогосподарськими робітниками.

Фірма повідомила Бі-бі-сі, що це перший з шести літаків, які будуть працювати з середини квітня до кінця червня.

Урядовий департамент Defra заявив, що заохочує людей по всій Великобританії «допомагати збирати врожай».

Британські фермери нещодавно попередили, що посіви можуть гнити в поле через брак сезонних робітників зі Східної Європи. Обмеження на поїздки через блокування коронавируса привели до того, що більшість працівників залишилися вдома.

Кілька британських виробників почали кампанію по набору персоналу, закликаючи місцевих працівників приєднатися до збору врожаю, щоб запобігти втраті мільйонів тонн фруктів і овочів. Проте, залишаються побоювання, що вони не зможуть задовольнити попит на фермах.

Один з найбільших виробників свіжих продуктів у Великобританії, компанія G’s Fresh, що базується в Кембриджширі, підтвердила, що вона зафрахтувала два з шести рейсів, що перевозять східноєвропейських фермерів з Румунії.

Дерек Уілкінсон, керуючий директор підрозділу Sandfield Farms компанії G Fresh, повідомив BBC, що 150 робочих, які прибувають в Станстед зі східної Румунії в четвер, будуть доставлені на автобусах в ферми в Східній Англії для збору салату.

Фірма заявила, що група буде перевірена після прибуття до Великобританії, буде соціально видалена, і будь-хто, у кого буде виявлено температура, буде поміщений в карантин.

Г-н Уілкінсон сказав, що його бізнесу потрібні 3000 сезонних робітників, причому найбільша потреба в травні настає на початку збору врожаю зеленої цибулі, а потім в червні йде збір гороху і бобів.

Він додав, що компанія добре відреагувала на кампанію по підбору персоналу, націлену на місцевих працівників. На даний момент 500 британців зареєстрували свій інтерес.

Air Charter Service, приватна фірма, вже організувала польоти для сезонних робітників в інших країнах. За останні тижні він змогу відправити 1000 сільськогосподарських робітників до Німеччини з Болгарії та Румунії.

Робочі висадяться в Яссах, східна Румунія, після того, як їх температура буде виміряна і заповнений запитальник здоров’я. Бі-бі-сі розуміє, що їх доставлять з аеропорту на мікроавтобусах на ферми на південному сході і в Мідлендсі.

Сезонна нестача працівників

Національна спілка фермерів (NFU) заявив, що необхідно до 70 000 збирачів фруктів і овочів. Він закликає до сучасної “сухопутної армії” британських робітників.

Віце-президент NFU Том Бредшоу сказав BBC: «Виробники, які покладаються на сезонних робітників, щоб вирощувати, збирати й упаковувати наші свіжі фрукти, овочі і квіти, надзвичайно стурбовані впливом обмежень коронавируса на їх здатність наймати цю важливу робочу силу в цьому сезоні. ”

«Тим часом, я б порадив всім, хто зацікавлений в тому, щоб допомогти вибрати Британію цього літа, зв’язатися з одним з схвалених сільськогосподарських рекрутерів».

Національна кампанія залучає студентів і тих, хто втратив роботу в барах, кафе і магазинах, щоб допомогти з урожаєм.

Кілька схем були створені для найму нових працівників. Серед них – благодійна організація «Конкордія», яка зазвичай допомагає молодим людям організовувати заходи за кордоном, а інша – галузеві організації «British Summer Fruit» і «British Apples and Pears».

Дані, опубліковані BBC минулого тижня пошуковими системами, дозволяють припустити, що ці зусилля по підбору персоналу окупаються.

Totaljobs сказав, що він бачив 50 000 пошуків роботи в сільському господарстві за один тиждень. Він додав, що пошуки таких термінів, як «збирач фруктів» або «сільськогосподарський робітник», виросли на 338% і 107% відповідно.

Справді, сказав, що інтерес до роботи збирачів фруктів особливо зріс. У період з 18 березня по 1 квітня число пошуків цих ролей на його веб-сайті зросла більш ніж на 6000%.

Тим часом, Monster сказав, що число британських користувачів, які шукають роботу «на фермі», майже потроїлася.

Благодійна організація “Конкордія” заявила, що відповідь була “феноменальним”, але нестача робочої сили все ще очікувалася.

Стефані Маурел, її виконавчий директор, розповіла в програмі «Бі-бі-сі сьогодні», що 36 000 чоловік зареєстрували інтерес і більше 6000 провели відеоінтерв’ю.

Але за останні 10 днів, в той час як майже 900 осіб були запропоновані робочі місця, тільки 112 домовилися про прийом на роботу.

«У нас є чудові люди, які готові працювати, але реальність роботи, коли справа доходить до неї, насправді не відповідала їх обставинам, тому ми просто опрацьовуємо це зараз», – сказала пані Маурел.

Департамент з питань навколишнього середовища, продовольства і сільського господарства (Defra) заявив, що «старанно працює з промисловістю, щоб забезпечити фермерам і фермерам необхідну підтримку» для збору врожаю.

«Ми закликаємо якомога більше людей взяти участь в сезонних робочих місцях по всій країні, щоб допомогти зібрати урожай, і зусилля по набору персоналу в промисловості йдуть повним ходом», – сказав представник Defra.

Уряд не бере участі в чартерних рейсах європейських робітників у Великобританію.

Джерело: https://www.bbc.com/